Ana SayfaBeslenmeKarbonhidrat Alımını Azaltmak İsteyenlere 13 Kolay Tavsiye

Karbonhidrat Alımını Azaltmak İsteyenlere 13 Kolay Tavsiye

-

 1. Beslenme düzeninizdeki karbonhidratları mümkün olduğunca günün erken saatlerinde yemeye çalışın çünkü bu saatler, enerjiye en çok ihtiyacınızın olduğu zamanlardır.
 2. Karbonhidratları tamamen hayatınızdan çıkarmak yerine, ilk etapta nişastalı gıdalardan vazgeçmeye çalışı Örneğin dondurma yiyecekseniz, külah yerine kapta olanını tercih edin.
 3. Vücudunuzun günlük karbonhidrat ihtiyacını, işlenmiş gıdalar yerine taze meyve ve sebzelerden karşılamaya çalışı Bu sayede hem daha besleyici yiyecekler tüketmiş hem de daha az kalori almış olursunuz.
 4. Canınız tatlı bir şeyler çektiğinde bu isteği göz ardı etmek yerine, kendinize basit bir kural koyun. Eğer tatlı bir şeyler yemek istiyorsanız, kendiniz yapmak zorundasınız! İsteğinizin kaybolma hızına siz bile şaşıracaksınız.
 5. Gün içerisinde tok hissetmek için beslenme programınıza daha çok protein ekleyin. Proteinlerin sindirimleri daha çok vakit aldığından, daha uzun süre tok tutarlar.
 6. Az yağlı beslenmeye çalışmak yerine, sağlıklı yağlar tüketmeye çalışı Örneğin avokado, peynir, balık, zeytinyağı gibi besinler yağlı olmalarına rağmen besleyici ve doyurucudurlar.
 7. Hem tok tutan hem de harika bir protein kaynağı olan yumurtayı sofralarınızdan eksik etmeyin.
 8. Karbonhidratları içmeyin! Gazlı içecekler yerine soda, hazır meyve suları yerine taze sıkılmış olanları tercih edin.
 9. Hamur işleri yaparken hindistancevizi unu veya badem unu gibi beyaz un alternatiflerini de değ Bazı tariflere inanın daha çok yakışıyorlar ve karbonhidrat değerleri çok daha düşük.kuru uzum
 10. Sağlıklı atıştırmalıkları dolabınızdan eksik etmeyin. Canınız tatlı bir şeyler çektiğinde çikolata yerine kuru üzüm, tuzlu atıştırmalıklar aşerdiğinizde ise cips yerine tuzlu fındık tercih edin.
 11. Kahve ve çayı şekersiz içmeye çalışı Çok zorlanıyorsanız, kendinizi en az bir bardağı şekersiz içmeye zorlayarak başlayabilirsiniz. İnanın, işe yarıyor!
 12. Eğer tok kalmakta zorlanıyorsanız, küçük porsiyonlarla fazla öğün yemeye çalışın.
 13. Biliyoruz, çok zor fakat dayanın! Sonunda bu şekilde beslenmeye alışacaksınız ve her şey çok daha kolay olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz