Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda Kalp Sağlığı Nasıl Korunabilir?

Kalp Sağlığı Nasıl Korunabilir?

-

Yaşamımızı sağlıklı bir şeklide sürdürebilmemiz için gerekli en önemli organımız kalbimizdir. Bu nedenle kalp sağlığına çok dikkat edilmelidir. Kalp ve damar hastalıkları dünyada ölüm nedenleri arasında geçmişten günümüze kadar devamlı en üst sıralarda yer almakta ve günümüzde yılda ortalama 20 milyona yakın insan bu nedenle hayatını kaybetmektedir.  Kalp sağlığı korumakta beslenme düzeni çok büyük öneme sahiptir.

Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız?

Kalp sağlığını korumak için kolesterol seviyesini kontrol altında tutmak büyük önem taşıyor. Bu nedenle kolesterolü yükseltici etkiye sahip gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

Tüketilen besinlerdeki doymuş yağ oranının yüksek olması da kalp sağlığı açısından büyük tehdit oluşturur. Düzenli ve dengeli beslenmek kalp sağlını korumanın yanı sıra bağışıklık sisteminizi de güçlendirerek sizi diğer hastalıklara karşı da koruyacaktır.

Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız?

Hazır gıdalar tüketmek yerine taze ve temiz besinlerin kullanılması, sebze ve meyvelerin mevsiminde tüketilmesi kalp sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır. Bakliyat grubu, tahıllar ve hayvansal ürünler dengeli bir biçimde kullanılmalıdır.

Her gün en az 2 litre su tüketmek hem kalp sağlığınıza, hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzun direncini arttırmakta çok faydalıdır.

Sigara içmek veya tütün çeşitlerini kullanmak çoğu kalp ve kan damarlarına zarar vermektedir. Bunun sonucunda damarlar daralarak kalp krizine neden olmaktadır.

Kalp ve damar sağlığınızı korumak için spor yapmak çok önemlidir. Düzenli ve sürekli fiziksel hareket kişinin sağlığına büyük ölçüde fayda sağlarken aynı zamanda kendinizi de iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Günümüzde diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi kalp ve damar hastalıklarında da erken teşhis çok önemlidir. Bu nedenle düzenli sağlık kontrollerini ihmal etmemek sizi çoğu davetsiz hastalıktan koruyacaktır.

Kalp sağlığına dikkat etmek için vücut ağırlığını da dengeli tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Erişkin yaşta alının kiloların çoğu yağ kaynaklıdır. Bu fazla kilolar yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabete yol açarak sizi kalp hastalıklarıyla karşı karşıya bırakabilir.

Kalp sağlığı çok riskli bir konu olmakla beraber bundan korunmak doğru beslenme alışkanlığı ve kalp sağlığınızı koruyan yaşam tarzı ile beraber çok zor değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...