Home Hastalıklar Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir?

0
Kalp Krizi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kalp ağrısı, kalpte rahatsızlığa bağlantılı rastgele bir emareye rastlanırsa ve bu rahatsızlık ilaç iyileştirmesi ile tedavi edilebilen bir rahatsızlık ise iyileştirmesine hekim denetiminde devam edilmesi gerekmektedir. Göğüs bölgesinde meydana gelen tüm ağrıların kalp ağrısı olmadığına dikkat kesilmesi gerekir. Kimi ağrıların sebebi, göğüs kafesinde bulunan kasların ağrıması neticesinde ortaya çıkabilmektedir. Göğüs ağrısını kalp ağrısından ayırt etmenin en kolay yolu, var olan ağrının sol kola dola uzanıp uzanmadığını fark etmektir. Kalp ağrısında ağrı, göğüs hizasından başlayıp çene, omuzlar, omuzlardan ise sol kolun iç kısımlarına kadar uzanır ve ağrı bütün olarak göğsün derinliklerinde meydana gelir. Bu suallerin yanıtını almak adına bir doktor tedavisi gerekmektedir. Başkaca kalp ağrılarını doğal metotlar ile de azaltılabilir.

Kalp Ağrısı Neden Olur?

Kalp ile göğüs kısmında var olan ağrılar akıllara ilk etapta kalp krizi oluşumunu getirmiş olup bu ağrılar değişik sebeplere bağlantılı olarak görülmektedir. ABD’de yapılan bir incelemeye göre göğüs ağrısı yaşayan kişilerin ortalama yüzde 25’inde ağrıların kalbe bağlantılı olmadığı ifade edilmiştir. Kaburgada incinme, göğüs kısmında yer alan sinir sıkışması, akciğer rahatsızlıkları, yemek borusu problemleri ve kas sorunları kalp bölgesinde ağrının kalbe bağlantısı bulunmayan başka sebepleri içindedir. Bu sıhhat şartlarından kimileri ciddi öneme sahip olabilir, kimileri ise kolay iyileştirme metotları ile kısa zaman diliminde tedavi edilebilir.

Kalp Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

  • Ispanak: kalp hastalıklarına karşı epeyce tesirlidir.
  • Kekik: kalp çarpıntılarına iyi gelmektedir.
  • Portakal: kalp rahatsızlıklarına iyi gelerek aynı zamanda kolesterolü düşürmektedir.

Sarımsak ve soğan: kalp rahatsızlığı ile hiper tansiyonun oluşumunu azaltır. Soğanın bünyesinde yer alan kimyasal etkenler sayesinde kalbi kuvvetlendirerek alerjik oluşumları engellemektedir. Yapılan incelemelere göre sistemli olarak soğan tüketimi yapan bireylerde damar tıkanıklığı oluşumu azaldığı görülmüştür.

Patlıcan: kalpte meydana gelen çarpıntının önüne geçmektedir. Elma: her gün bir adet tüketimi yapıldığında kalp damar dolaşımına tesirli olduğu ispat edilmiştir. Salatalık: kalp rahatsızlıkları neticesinde bedende biriken suyun atılmasına destek olarak kolesterolü düşürmektedir.

[irp posts=”4822″ name=”Kalp Sağlığı Nasıl Korunabilir?”]

Zeytinyağı: yapılan incelemelere göre sızma zeytinyağı damar ile kalp yapısına epeyce faydalı olduğu ispat edilmiştir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version