Ana SayfaMakyajKalıcı Makyaj Hakkında

Kalıcı Makyaj Hakkında

-

Kalıcı Makyaj: Makyaj kadınların güzelliklerine güzellik katmak için yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar çeşitli makyaj malzemeleriyle yapılır. Ancak makyaj malzemelerinin kalitesine bağlı olarak yapılan makyaj yüzde çeşitli sürelerde kalır. Sabah yaptığınız makyajla geceyi de geçirmek istiyorsanız mutlaka gün içerisinde makyajınızı tazelemeniz gerekecektir. Bu da istenmeyen bir durumdur. Çünkü bu hem fazla uğraş demektir hem de yorulan yüzü tekrar yormak demektir. Ancak günümüzde kalıcı makyaj uygulamaları vardır ve bu uygulamalarla artık yaptığınız makyaja bağlı olarak makyaj süreniz kısalabilir veya tamamen ortadan kalkabilir.

Nereye Uygulanıyor: Makyaj vücutta belirli bölgelere yapılır. Yapılan bu uygulama deride elbette ki ömrümüzün sonuna kadar kalmıyor. Vücutta istenen bölgeye istenen renkte pigmentli doğal su bazlı boyalar uygulanarak yapılan bu işlem derinin sadece üst tabakası denilen epidermis bölgesinde kalıyor. Bu özelliği de aslında geçici olmasını gösteriyor. Dövmeden de bu yönüyle ayrılıyor kalıcı makyaj uygulamaları.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalıcı: Kalıcı makyaj cildin epidermis tabakasında kaldığı için deri kendini yeniledikçe yıllar içerisinde etkisini kaybeder. Kalıcılık süresi 5 aydan 5 yıla kadar değişiklik gösterebiliyor. Renk zamanla kaybolmaya başladıkça silik bir görüntü oluşur o bölgede. Onun için her sene yenilenirse o silik görüntü ortadan kaybolur ve kalıcı makyaj uygulamanız tazelenmiş olur. Yani kalıcı makyajın ömrü 5 yıla kadar gidebiliyor fakat yenilenmesi gerektiği için her sene tekrarlanması yararlı olacaktır.

iri goz makyaji

Gözlere Uygulanan Kalıcı Makyaj: Kalıcı makyaj uygulamaları vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Bu bölgelerden en çok tercih edileni dudaklar ve göz kapaklarıdır. Özellikle gözlerinde makyaj yokken oldukça yorgun bir görüntüye sahip olan kişiler kirpik diplerine uygulanan eyeliner işlemiyle o yorgun ifadeden kolaylıkla kurtulabilirler. Kirpik dibine uygulanan makyaj zamanla silikleştiğinde kesinlikle sorun yaratmayacak bir bölgedir çünkü silikleştiğinde dahi burada ki o görüntü belli olmayacaktır (kirpiğin dibinde kaldığı için). Onun için en favori kalıcı makyaj uygulaması kirpik dibi eyeliner uygulaması diyebiliriz. Bu eyeliner uygulaması göz kapaklarına da sıklıkla uygulanıyor. Her gün eyeliner çekmek istemeyenler için oldukça kurtarıcı bir yöntem olup fazlaca tercih edildiğini söyleyelim.

Dudaklara Uygulanan Kalıcı Makyaj: Bir diğer favori bölge ise tabi ki dudaklar. Dudaklar kontur uygulamasıyla hem daha kalın gösteriliyor hem de daha şekilli bir hal alıyor. Bunlar dışında kalıcı makyaj uygulamaları yara izlerinde, vitiligoda ve meme başında ki bölgede kullanılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz