Ana SayfaCilt BakımıKahve Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kahve Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?

-

Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden olan kahve, artık cilt bakımına önem veren insanların da vazgeçilmezi oldu. Peki, kahve maskesi nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır?

Kahvenin iltihap giderici özelliğinin keşfedilmesinin ardından güzellik uzmanları cilt bakımlarında kahve maskesini önermeye başladı. Kahveler içildi, muhabbetler yapıldı. Şimdi sıra geldi içilen o kahvelerle cilt bakımına.

Kahve maskesi nasıl yapılır? En basit haliyle fincanlarda kalan telveleri bir miktar zeytinyağı ile karıştırdıktan sonra yüzünüze uyguluyorsunuz. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ama daha etkili bir maske yapayım derseniz, bir miktar toz haldeki Türk kahvesine kakao, süt, bal ve limon suyu ekleyip karıştırmanız ve yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır. Yorgun cilde sahip olanlar yumurta da ilave edebilir. Kuru ciltlerin nemlendirilmesi için de yoğurt takviyesi yapılabilir.

Kahve Maskesi Ne İşe Yarar?

Kahve maskesi nasıl yapılır öğrendikten sonra gelelim kahve maskesi ne işe yarar? Kuru ve cansız bir tene sahipseniz, kahve maskesi yaptıktan sonra cildinizin doğal parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz.  Cildiniz temizlenir, siyah noktaların oluşumu engellenir, kan dolaşımı hızlanır ve ölü derinin atılması sağlanır, teni sıkılaştırır, pürüzlerden arındırır, sivilceleri yok eder, aşırı yağlanmayı sonlandırır. İlk zamanlar etkisini göremeseniz de belli bir zamandan sonra yüzünüzdeki değişimi siz de fark edeceksiniz. Maskenin haftada bir kez uygulanması yeterli olacaktır. Hassas bir tene sahip olanlar 10 günde bir yapabilir. Maskeyi uyguladıktan hemen sonra gün ışığına çıkmamanız tavsiye edilir. Bu sebeple maskeyi akşam saatlerinde uygulamak daha doğru olur. Eğer ki güneşe çıkmak mecburiyetinde olursanız güneş kremi kullanmanız uygun olur. Kolayca hazırlanan kahve maskesi ile cildinizi kimyasal içerikli kozmetik ürünlerden de korumuş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz