Home Cilt Bakımı Kahve ile Cilt Bakımı

Kahve ile Cilt Bakımı

0
Kahve ile cilt bakımı

Türk kahvesinin tadını çok seviyoruz. Peki, ne kadar faydalı olduğunu biliyor muyuz? Kahvenizi içtikten sonra kalan telvesini yıkamayın, kullanın. Tanecikli yapısı sayesinde peeling etkisi gösteren kahve, hem cilt hem de vücut peelingi olarak kullanılabiliyor.

Kahve İle Vücut Peelingi

Bacaklarınızda çatlaklar mı var? Selülitlerden mi muzdaripsiniz? Türk kahvesi ile vücut peeling’i, çok işinize yarayacak. Yapmanız gereken 1 tatlı kaşığı kahvenin içerisine yarım limon suyu sıkmak ve hazırladığınız karışımı sorunlu bölgelere dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamak. Kahveli peeling, henüz yeni sayılabilecek, kırmızı renkli çatlakların görünümünü hafifletmekte etkilidir. Çatlak ya da selülitleriniz varsa, ya da yalnızca yumuşak ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, haftada 3-4 gün duştayken bu uygulamayı yapmanız yeterlidir.

Kahve ile Cilt Bakımı

Cilt bakımında da kahveyi tercih edebilirsiniz. Çok fazla aktif sivilceleriniz varsa, bu peeling’i yapmanızı çok önermiyoruz. Ancak siyah noktalar ve eski lekelerin tedavisinde ve cildinizi ölü derilerden arındırmak için, Türk kahvesi ve limonlu peeling’i deneyebilirsiniz. Kahve, partiküllü yapısı ile cildi ölü derilerden arındırmada etkilidir.

Limon da asidik yapısı ile cilt lekelerinin görünümünü hafifletmenize yardımcı olur. Kahveli peeling’i, haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız tavsiye edilir. Türk kahvesi ile peeling hazırlarken, içerisine bir miktar sızma zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı da koyarak, cilt kuruluğunu önleyici bir maske hazırlayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version