Ana SayfaModaKadınların En Sık Yaptığı Moda Hataları

Kadınların En Sık Yaptığı Moda Hataları

-

Her kadın güzel görünmek için kendine birtakım tarzlar belirliyor. Fakat bu amaçla bazı hatalar yapmak kaçınılmaz oluyor. Bu hataların en başında sırf modaya uygun giyinmek için fiziğe uygun olarak seçilmeyen kıyafetler geliyor. Bu tarz moda hataları yapmamak için en önemli kural kadının fiziğini tanıması ve bu yönde giyinmesi oluyor. Kadınların sık sık yaptığı moda hataları arasında ise çoğunlukla şu durumlar yer alıyor;

Bedeni Tanımamak

Moda elbette her kadının ister istemez takip ettiği bir akım. Fakat modayı takip ederken trendler arasından bedene uygun olanı seçmek önemli bir nokta.  Doğru kombinasyonu seçmek için bir kadının bedenini çok iyi tanıması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise beli ince, boyu uzun göstermek gibi birtakım ipuçlarını yakalamak gerekiyor.

Beden Ölçüsüne Uygun Olmayan Kıyafetler

Bazen kadınlar beden ölçüsüne göre dar ya da geniş kıyafetler seçebiliyor. Dar giysiler düşünüldüğünün aksine bedeni olduğundan daha kilolu gösteriyor. Aynı şekilde yanlış seçilmiş bol kıyafetler de bedeni olduğundan daha iri gösteriyor.  Kilo problemi olan kadınların örgü kazaklar gibi salaş kıyafetler tercih etmesi de bedeni yanlış gösteren moda hataları arasında yer alıyor.

Beden Ölçüsüne Uygun Olmayan Kıyafetler

Yerine ve Yaşına Göre Giyinmemek      

Bir kıyafetin modaya uygun olması, trendler arasında yer alıyor olması; yanlış bir yerde giyildiği anda bu özelliğini yitiriyor. Kıyafet seçimi yapılırken mutlaka gidilecek ortama uygun kıyafet seçimi yapmak gerekiyor. Bu tip hatalar arasında abartılı aksesuarlar yer alıyor. Abartılı aksesuarlar kullanan bir kişi, stil sahibi bir kadın olmaktan uzaklaşıyor. Aksesuar ve kıyafet seçimi yapılırken mutlaka ortama uygunluk koşulu aranması gerekiyor.

Aşırı Dekolte

Dekolte hemen her kadının sevdiği bir detay. Ancak kararında giyilmemiş dekolte kıyafetler kötü bir görünüme yol açılıyor. Örneğin aynı anda hem bacak hem göğüs dekoltesi vermek kötü bir stil yaratıyor. Bunun yerine dikkatleri çekecek tek bir dekolte ile stil sahibi bir kadın olmak çok daha kolay.

Özet olarak stil sahibi olmanın yolu bedeni çok iyi tanımaktan ve bedene uygun kıyafetler seçmekten geçiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz