Ana SayfaKadınKadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Ona Soru Sor...

-

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?
Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel farklılıkları ve hayatınızdaki belirli kadını nasıl daha iyi anlayacağınızı öğretecektir.

Biyolojik Farklılıkları Dikkate Alın: Kadınlar ve erkekler de dahil olmak üzere aramızda küçük farklılıklar var … Çalışmalar, kadınların erkeklerden daha hafif ve daha keskin bir koku ve görme duyusuna sahip olduklarını göstermektedir. Bu, kadınların daha fazla “detay odaklı” olarak değerlendirilmesinin nedenleri için olası bir açıklamadır.
Kadınların duygusal önemi olan anıları hatırlama olasılığı daha yüksektir. Bir kavganın ortasında ona ne söylediğine dikkat et, çünkü asla unutamayabilir.

Kadınlar ortalama olarak dört gün boyunca ayda bir kez menstruasyon yaparlar. Adet döngüsü her kadını farklı şekilde etkiler ve duygu durum değişikliklerine, hormon dalgalanmalarına, fiziksel ağrıya, uyuşukluğa, bulantıya, iştahın artmasına ve duygusal duyarlılığın artmasına neden olabilir. Bazı kadınlar hiç acı çekmeden çok acı çekerken, bazıları ayın bu döneminde yataktan kurtulurlar. Bir adet döngüsünün fiziksel gerginliğini küçümsemelisiniz. Kadınların duygusal etkenler nedeniyle cinsiyete olan ilgilerinin erkeklere göre daha fazla olması daha olasıdır.

Kadınların Karşılaştığı Sosyal Baskıları Tanır: Bir kadın, kadınsı olma baskısı ve erkeklerin yaşamadıkları başarıya barikatlar da dahil olmak üzere, cinsiyetçiliği deneyimleyebilir. Ancak erkekler, dişi için tatmin edici olmak için gereken yükseklik şartlarına uymaya zorlandıkları benzer konulara tabidir.

Klişeleşmiş, takdir edilemez ve erkeksi kabul edilen alanlardan uzaklaştırılmış olabilir. Kızlar itaatkar, iyi huylu, sessiz “iyi kızlar” olmak için sosyalleştirilir. Bir kadın bu baskıların bazılarına karşı isyan ederse de, muhtemelen bugün de devam ediyor ve çok sert bir şekilde isyan etmek sosyal sonuçlar doğurabilir.

Bütün Kadınların Farklı Olduğunu Kabul Et: Hayatınızda sportif kadınları, cool kadınları, eğlenceyi seven kadınları, sanatsal kadınları, hırslı kadınları ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Her kadının kendi kişiliği ve hedefleri vardır. Aşırı sentezleme tehlikeli olabilir. Bir kadının davranışını evrensel bir kadın özelliği olarak yanlış anlamamalı. Kız kardeşinin spor yapmayı sevmemesi, senin yeni sevgilinin yapamayacağı anlamına gelmez.

Onu Gözlemleyin: Birisini, erkek ya da kadın olarak anlamanın en iyi yolu, onlarla vakit geçirmek ve davranış kalıplarını gözlemlemek. Bunu yapmak, onu üzen, onu heyecanlandıran, onu neyin rahatsız ettiğini, vb. şeyleri öğretecektir. Ona çok dikkat et ve sabırlı ol. Bir kadın tam olarak onun kim olduğunu tam olarak gösterebilirken, başka bir kadın birbirinizi tanımanız için kendinizin sadece belirli taraflarını gösterebilir.

Ona Soru Sor: Bu, özellikle tanıştığınız bir kadını, utangaç olan ve / veya genellikle daha sessiz olan bir kadını tanımak için çalışıyorsanız önemlidir. Tutkularını, ilgi alanlarını, hobilerini ve gelecek için hedeflerini tanımak. Ona son zamanlarda neler yaptığını, nasıl hissettiğini, ne için heyecanlandığını, ne için endişelendiğini, neden korktuğunu sor.

Geçmişi Hakkında Bilgi Edinin: Ona ailesini ve çocukluğunun nasıl olduğunu sor. Herkes büyüdüğü şekilde bir dereceye kadar etkilenir. Bu şeyleri öğrenmek size herhangi bir kadın hakkında çok şey öğretir. Bu konular hakkında ona dokunmayın, çünkü bunlar ona dokunabilir. Seninle paylaşmanın ne kadar rahat hissettiğine o karar versin.

Eğer Üzgün Olduğunu Düşünüyorsan Sor: Bazen kadınlar rahatsızlık hissi veya duygusal acıyı dile getirmekten rahatsız olurlar. Bir şeyin kapalı olduğu duygusunu alırsanız, ama onun hakkında bir şey söylemiyorsa, ona bir fırsat verin. Onu sessizce bir kenara al ve neyin yanlış olduğunu sor. “Üzgün ​​gibisin ve endişeliyim, seni inciten bir şey mi yaptım?”
“Bugün uzak görünüyorsun, yanlış bir şey mi var?”

İyi Bir Dinleyici Ol: Dinleme, kadınlar da dahil olmak üzere herkesi anlamak için önemlidir. Ona tüm dikkatinizi verin ve söylediklerinin daha iyi anlaşılması için sorular sorun. İnsanlar duyulmayı sever.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz