Ana SayfaSaç BakımıKadınlar İçin Uzun Saçın Önemi

Kadınlar İçin Uzun Saçın Önemi

Uzun Saç Bakımı

-

Kadın için saç en güzel aksesuarlardan biridir. İster kısa ister uzun olsun kadını stil sahibi gösteren bir unsurdur. Saç dişiliğin temsili niteliğindedir. Bundan dolayı kadınlar için saç ayrıca bir önem arz eder. Saçlar bir kadının övünç kaynağı ve gücüdür. Uzun saçlar her türlü modele kolayca girebilirler. Çeşitli topuzlar, at kuyrukları veya salık istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

saçınız büyüsün

Türk Kültüründe Saçların Önemi

Türk kültüründe saçlar güzellik ölçülerini belirleyen önemli bir unsurdur. Bir toplumun kültürü giyim kuşamını, dilini, adetlerini, müziklerini yansıtır. Kültür o toplumun temel taşını oluşturur. Kadın da o kültürü yansıtan bir vitrin niteliği taşır.

Türk kültüründe özellikle Uygur Türklerinde kadınlara çok önem verilirdi. Saçların da kadınlar için apayrı bir ölçüsü vardı. Saçların boyu ve şeklinin birçok anlamı vardır.

Uygur Türklerinde gür, uzun ve bakımlı saçlar hem kadının güzelliği hem de erkekleri için önem taşır. Uygur Türklerinde uzun ve örgülü saçlar da önemlidir. Örgünün şekli ve sayısı bir kadın hakkında birçok bilgi vermektedir.

Tek örgü Uygur Türklerinde hoş karşılanmaz. Erkeklere fazla ilgi duyan kadınlar tek örgü saçları tercih ederler.

Çift örgülü saçlar, kadının artık evli olduğunu simgeler. Çoklu ve tek sayı ile örülen örgüler ise kadının henüz bekar olduğunu simgeler.

Uzun Saça Nasıl Bakım Uygulanmalı?

Bitkisel Yağları Saçınıza Nasıl Uygularsınız?

Saçların sağlıklı uzamaları ve bu uzunluğu korumaları için düzenli bakım yapmaları gerekmektedir.

Saç maskelerinin saç bakımı konusunda oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekir. Düzenli aralıklarla yapılan saç maskeleri saç kırıklarının oluşumu önler ve saçın yumuşaklığını korur.

Organik yağlar da saç bakımı konusunda oldukça önemli ve mucizevi bir yere sahiptir. Özellikle badem yağı ve soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı uzun soluklu bakımlarda faydalı etkilere sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz