Ana SayfaModaKadınlar Ayrılığı Nasıl Atlatır?

Kadınlar Ayrılığı Nasıl Atlatır?

-

Birçok ilişkinin kaçınılmaz sonu olarak ayrılık durumunu kadın ve erkek farklı şekillerde atlatmaktadır. Öncelikle ayrılığın evreleri olduğunu bilmeliyiz. Kadınlar ve erkeklerin yaşadıkları evreler kesinlikle farklıdır. Kadınların yaşadığı ayrılık evreleri 4 bölümden oluşmaktadır.

İlk Evre

Kadınların kesinlikle en zorlandığı evre ilk evredir. Erkeklere göre daha duygusal ve daha bağlanmaya meyilli olduklarından ayrılık fikrini içten içe kabul etmezler. Ayrılmadıklarını hatta ayrılamayacakları düşünür. Sürekli ellerinde çiçekler ile özür dilemeye gelecek olan sevgili beklenir. Kıskandırma çabaları başlar, farklı biri ile görüşüyor imajı yaratır. Elinden asla düşürmediği telefonunu kontrol eder bir arama veya bir mesaj bekler. Bu evrenin ortalama süresi 21 gündür.

İkinci Evre

Ayrılığın ilk evresi atlatıldıktan sonra kadın ayrılığı kabul etmeye başlar. Artık aşk acısı çekmenin yerini yetişkin düşünceler alır. Bittiğini ve kimsenin geri gelmeyeceğini kabul eder. Ayrılığı kabullenen ve aşk acısı biten bir kadını bir daha kazanamayacağınızı aklınızdan çıkarmayın!

Üçüncü Evre

Yaşadığı ayrılıktan değil yaşadığı ilişkiden pişman olmaya başlar. Zamanını boşa geçirdiğini ve yaptığı fedakârlıkları düşünür, pişman olur. Hayatında ilişkisine dair küçük bir kırıntı bile bırakmaz. Yaptığı yanlışları dürüstçe önüne koyar ve bu hataları bir daha yapmamak üzere aklının bir köşesinde bulundurur.

Dördüncü Evre

Uzun zamandır görüşmediği arkadaşları ile görüşür. Arkadaşları ile tatillere, eğlencelere, aktivitelere katılır. Hayatın bekârken daha eğlenceli olduğunu fark eder. Alışverişler yapılır, sosyal medya hesaplarına yeni fotoğraflar atılır. Kadınlar ayrılığı atlattığında dönüşü imkânsızdır. Çok seven bir kadının içinde bittiğinizde gerçekten bitmişsinizdir.

Erkekler bu evreleri tam tersi şekilde yaşarlar önce eğlenir sonra ağlarlar… Kadın adım adım ayrılığı işte bu şekilde atlatır ve bitirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz