Ana SayfaKişisel GelişimKaç Yaşında Olursanız Olun, Asla Vazgeçmemeniz Gereken 8 Şey

Kaç Yaşında Olursanız Olun, Asla Vazgeçmemeniz Gereken 8 Şey

-

1-) Hayal kurmayı asla bırakma. Hayal gücü gelişmeyen insanlar, hayattan zevk alamazlar. Gerçekleştiremeseniz bile, peşinden koştuğunuz hayalleriniz, sizi ayakta tutacak ve yaşamınızı anlamlı kılacaktır.

2-) “Seni Seviyorum” demeyi asla bırakma. Bu çok zor değil. Sevdiğin birine, her gün “Seni Seviyorum” de. Sevgini ifade etmekten asla çekinme. Geç olmadan sevdiğin herkese, “SENİ SEVİYORUM” de.

3-) Araştırmayı asla bırakma. Dünya oldukça büyük ve bizler asla kendi güvenli bölgelerimizde sonsuza dek kalmayacağız. Bu nedenle araştırmaktan ve yeni şeyler keşfetmekten vazgeçme.

4-) Kendine iltifat etmeyi asla bırakma. İyi bir insan, iyi bir kul olabilmek için varınla yoğunla gayret göster. Eğer siz kendinizden hoşnut değilseniz, kim sizden hoşnut olabilir ki?

5-) İyi işler yapmayı asla bırakma. Gerçi geçmişe asla geri dönemeyeceksin ama, en azından geri dönüp baktığında iyi işler yapmış olduğunu görebilirsin.

6-) İnanmayı asla bırakma. Başarmak için bazen hiç bir belirti yoktur ama sen yine de inanmaktan vazgeçme. Başarıya ve başarmaya olan inancını asla yitirme.

7-) Kendine inanmayı asla bırakma. Güçlü bir inanç seni dilediğin yere taşıyabilir. Kendini aciz ve yapayalnız hissettiğinde ise, kudreti sonsuz olana dayan. O seni asla yalnız bırakmayacaktır.

😎 Öğrenmeyi asla bırakma. Öğrenmeyi bıraktığında, aslında çoktan ölümü beklemeye koyulmuşsun demektir. Dünün ile bugünün arasında en azından +1 fark olmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz