Ana SayfaDiyetJapon Usulü Muz Diyeti

Japon Usulü Muz Diyeti

-

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde kısa sürede kilo verdirmeyi hedefleyen programlardan uzak durmak ve yaşam şekli haline gelebilecek değişikliklerle kalıcı kilo vermek mümkün. Muz diyeti yapanlar ise durumdan oldukça memnun. Esnek beslenme programı seçilerek kısa sürede çok kilo vermek kolay hale geldi. Yemek porsiyonlarını büyütmeden ufak tabaklarda yemek yemek alışkanlık haline getirilmelidir. Gün boyunca az kalori tükettirecek besinler tercih edilmelidir. Muz diyeti kaç gün yapılır diyenler için isteğe göre yapıldığını belirtmeliyiz. Özellikle Japonların uyguladığı bu diyet türü çok yoğun muz tüketimi gerektiriyor.

Muz Diyetinin Kilo Vermeye Etkisi

Hızla kilo verdiren diyetlerden farklı olarak bu diyette muzda bulunan enzimlerin sindirimi hızlandırarak bağırsaklar yardımı ile besinlerin daha hızlı emilimini sağladığı belirtiliyor. Tokluk hissi oluşturan lif içeren muz yağ yakılmasını hızlandırmaktadır. Muz diyeti ile zayıflayanlar muzu çiğ olarak tükettiklerini, asla pişirme ya da kızartma olmaması gerektiğini belirtmektedir.

Sadece gıdalar soğuk tüketildiği zaman etkili olan lifler patates, muz, tahıllar ve kuru baklagillerde bulunuyor. Bu lif ise muz içeriğinde 2 ile 4 gram bulunmakta. Muz sağlıklı beslenmek isteyenler için diyet programlarının başında yer alıyor. Muz diyeti yardımıyla zayıflarken ek listeye gerek yok. Tek ihtiyacınız olan şey kalori ve hareket kontrolü yapmaktan geçiyor. Kalori hesaplamaları sonucunda muz tüketimi de dengelenmektedir. Gün içinde yedikleriniz, kalori yakım miktarınız da muz diyeti yaparken önem taşımaktadır.

Diyet İçeriği

2006 yılında Hitsohi’nin keşfettiği bu yöntemde sabahları birkaç adet çiğ muz yedikten sonra oda sıcaklığında bırakılan su içmenin metabolizmanın çok hızlı çalıştığı dile getirildi. Hızlı kilo verdiren muz diyeti etkileri de oldukça olumlu. Bu şekilde öğlenleri ve akşamları neredeyse her yemeği yiyerek kilo vermeye devam edilmesi de mümkün. Bu şekilde beslenerek ve diğer gıdaları da tüketerek ayda 2 ile 3 kilo vermek mümkün. Öğle, ara öğünler ve akşam yemeğinde ise saat 8’e kadar süt ürünleri, dondurma, akşam yemeğinden sonra ise tatlı yememek şartı ile sevdiğiniz her şeyi tüketebilirsiniz.

Diyet yapanların en geç akşam 8 saatlerinde yemek yiyip gece yarısında uyumuş olmaları gerektiği de diyet listesinde belirtiliyor. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise yemeklerle beraber her zaman oda sıcaklığında su tüketmek gerektiğidir.

Muz diyeti ile kilo verenler ise durumdan oldukça memnun olduklarını dile getirmektedir. Muz diyeti ile zayıflamak için diğer besinlere de dikkat etmek gerekmektedir. Muz diyetinde ufak tefek tatlı atıştırmaları son derece önem taşımaktadır. Öğleden sonra saat 2- 3 saatlerinde tatlı atıştırmaları yapılabilir. Muz diyeti yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise muzların taze ve çiğ şekilde yenmesi gerektiğidir. Diyette hiçbir zaman kızartılmış ya da pişmiş muz tüketilmemelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz