Ana SayfaKişisel Bakımİstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

İstenmeyen Tüyler...

-

Tüylerden Kurtulma Yolları: Tüysüz,  temiz ve pürüzsüz bir cilt hepimizin hayali ancak malesef hepimiz bunlarla uğraşıyoruz ve sürekli olarak tüylerle uğraşmak bizleri oldukça yoruyor. Tüylerden tamamen kurtulmak  günümüz teknolojisinde lazer epilasyon ile mümkün. Ancak hepimizin bütçesi lazer epilasyon yaptırmaya yetmeyebilir. Onun için lazer epilasyondan farklı olarak doğal yöntemlere yönelip onları deneyebiliriz. Doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma da önemli oranda etki ediyor. Tüylerden kurtulmanın yolları olan tüy dökücü birkaç karışım önereceğiniz.

Şeker Limon ve Bal Karışımı

Bu tüy dökücü karışımı hazırlamak için adından da anlaşılacağı gibi şeker bal limon ve una ihtiyacımız var. Bal, limon ve şekeri bir kaba alıp ısıtıyoruz. Bu ısındıktan sonra macun haline gelmiş oluyor. Bu karışıma su ekliyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Bu karışımı vücudumuzda almak istediğiniz tüylerin üzerine ağda spatulasıyla uyguluyoruz. Ancak bu karışımı uygulamadan önce tüylerinizin bulunduğu yere hafiften un döküyoruz. Maskeyi bunun üzerine uyguluyoruz. Bu karışımı tüylerin çıkış yönüne doğru uygularsanız tüylerinizi alırken daha başarılı olursunuz. Bu karışımı uyguladıktan sonra bir ağda bezi ile bastırıp tüylerin çıkış yönüne ters olarak agda bezini çekiyorsunuz. Bu yöntem tüylerden kurtulmanın yolları arasında en iyilerden. Bunu sürekli uyguladığınız takdirde tüylerinizin zaman içerisinde azaldığını göreceksiniz.

Yumurta Mısır Unu ve Toz Şeker Karışımı

Herkesin evinde kolaylıkla bulabileceğimiz malzemeler olan yumurta akı ve toz şekerle hazırlayacağımız karışım da tüylerinizin zaman içinde azalmasında oldukça etkili. Tüylerden  kurtulmanın yollarını arayanlar için oldukça etkili olan bu karışımın hazırlanması ise şu şekilde. Yumurta akını sarısından ayırıyoruz ve yumurta akını ayırıp bir kaseye aldıktan sonra bunun üstüne mısır unu ve toz şekeri ilave edip güzelce karıştırıyoruz. Krem haline getirdikten sonra tüylerini almak istediğiniz bölgeye masaj yaparak uyguluyorsunuz ve yumurta akının bu bölgede kuruyup gerginlik vermesi lazım. Yumurta akı kuruduktan sonra bölgeyi suyla yıkıyoruz. Bunu haftada birkaç kez düzenli şekilde uyguladığınız takdirde zaman içinde tüylerinizin oldukça azaldığını göreceksiniz.

Muz Yulaf Ezmesi ve Limon Suyu Karışımı

Tüylerden kurtulmanın yollarını arayanlar için bu karisimin da oldukça etkili olduğunu söyleyelim. Bu karışımı hazırlamak için 1 adet muzu püre haline getiriyoruz. Yulaf ezmesi ile bir çay kaşığı limon suyu nu da katıp iyice karıştırıyoruz. Vücudumuzda tüylerin dökülmesini istediğimiz yerlere bu karışımı sürerek masaj yapıyoruz ve ardından bu karışımın cildimizde kurumasını bekliyoruz. 20 dakika sonra bol su ile temizliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz