Home Kişisel Bakım İstenmeyen Tüyer Nasıl Alınır?

İstenmeyen Tüyer Nasıl Alınır?

0
Tüy Alma Yöntemleri

Ağda: Ağda ile istenmeyen tüyleri almak en kolayıdır. Fakat kişiye göre değişiklik gösterir. Bacakta genellikle ağda kullanılır. Ama kaşta ağda tavsiye edilmiyor. Kaşınızın kenarlarındaki deriler çok hassas olduğu için ağda ile alındığında tahriş eder. Ağda kol kıllarına ve bacaktaki kıllara uygulanır. Ağdanın bıyığa uygulanması doğru değildir. Bıyığa uygulandığı zaman ileride bıyık bölgesinin buruşmasına ve kötü görünüm vermesine sebep olur. Kesinlikle bıyığa ağda yapmamalısınız. Ağdayı kullanırken tüyler ne tarafa uzuyorsa onun tersi yönünde çekilmelidir. Yoksa sağlıklı almayacaktır.

Epilatör: Epilatör ağdaya göre daha acıtan bir alettir. İlk başlarda çok acıtır. Dayanılmaz hale gelir fakat daha sonra alışmak mümkündür. Cildi hassas olanların kullanmaması tavsiye ediliyor. Genellikle bacak tüyleri ve kol altı için kullanılır.

Tüy Dökücü: Tüy dökücüler hiç acıtmaz. Krem halinde ve sıvı halde olurlar. Fakat kötü bir yanı vardır. 3-4 gün içinde istenmeyen tüyler hemen çıkmaya başlar. Aynı zamanda tüylerin çoğalmasını sağlar. Acil bir durumda kullanılır. Pek fazla tavsiye edilmiyor.

Cımbız: Cımbız sadece kaşa ve bıyığa kullanılır. İstenmeyen tüylerin çok fazla olduğu yerlere kullanılmaz çünkü zor bir kullanımı vardır.

Evde Manikür Yapılır Mı?  

Manikürü evde yapmak oldukça kolaydır fakat elinizin biraz yatkın olması gereklidir. İlk olarak tırnaklarınızın tertemiz olması gereklidir. Yoksa güzel bir şekil veremezsiniz. Ellerinizi yıkayıp kuruladıktan sonra törpü ile tırnaklarınızı düzeltmelisiniz. Bu işlemi yaparken hep aynı yöne doğru yapmanız daha iyi olur.

Yönü sürekli değiştirirseniz kötü bir tırnak görünümüne sahip olursunuz. Tırnaktaki ölü deriden kurtulmak içinde kütikül çubuğuna ihtiyaç vardır. Etler çok fazla öldürmemek şartıyla ileri doğru ittirilir. Daha sonra ete losyon sürülerek yumuşatılır. Bir suya birkaç damla limon suyu damlatıp tırnaklarınızı suyun içinde bekletin. İşlemler sona erdikten sonra ellerinizi alkol veya alkollü bir şey ile temizleyerek kurulayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version