Ana SayfaMekanlarİstanbul’a Gittiğinizde Gezebileceğiniz Mekanlar

İstanbul’a Gittiğinizde Gezebileceğiniz Mekanlar

-

Ülkemizin adeta bulunmaz, eşsiz ve doğal güzelliğe sahip olan incisi İstanbul, kesinlikle herkesin hayatında en az bir kez görmesi, gezmesi gereken bir şehirdir. Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmekte olan İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Osmanlı Dönemi boyunca ülkemizin başkenti olan bu şehir, içerisinde saymakla bitmeyecek güzelliğe sahiptir. İstanbul’un güzelliğinden bu kadar bahsetmişken İstanbul’un gezilecek yerlerinden bahsetmemek tabii ki olmazdı. İsterseniz gelin hep birlikte İstanbul’a geldiğinizde gezebileceğiniz mekanlar nerelermiş bir göz atalım ve bir inceleyelim.

İstanbul’da gezebileceğiniz mekanlar nerelerdir?

Geçmişten günümüze kadar birçok tarihi olaya tanıklık etmeyi başarmış olan İstanbul’da herkesin görmesi gereken 3 mekâna gelin hep birlikte bir göz atalım.

Eminönü Balıkçıları

Eminönü Balıkçıları
Eminönü Balıkçıları

Öncelikle İstanbul’a gittiğinizde kesinlikle uğramadan geçmemeniz gereken yerlerden bir tanesi Eminönü balıkçılarıdır. İstanbul içerisinde gezebileceğiniz mekanlar arasında baş köşeye sahip olan bu balıkçılarda denizin kokusu eşliğinde eşi benzeri olmayan balık lezzetini tatmanız size adeta huzur verecek.

Galata Kulesi

Galata Kulesi
Galata Kulesi

Birçok efsaneye ev sahipliği yapan Galata Kulesi, uzaktan bile görenleri güzelliği ile büyülemektedir. Eşi benzeri olmayan manzarası ile insanları kendisine hayran bırakan Galata Kulesi’ni hayatınız boyunca en az bir kez görmenizi tavsiye ederiz.

Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı
Rumeli Hisarı

Osmanlı Devleti döneminde inşa edilmiş olan Rumeli Hisarı, etrafı oldukça büyük kaleler ile kaplı ünlü bir hisardır. Günümüzde genellikle turistler tarafından büyük ilgi gören Rumeli Hisarı, herkesin görmesi gereken bir güzelliğe sahiptir. Tarihi güzelliği ile de görenleri büyüleyen bu hisar uzun yıllardan itibaren ayakta kalmayı başarmıştır. Eğer sizin de yolunuz bir gün İstanbul’a düşerse ya da İstanbul’a gezmek amacı ile gelirseniz kesinlikle Rumeli Hisarı’nın büyüleyici güzelliği ile buluşmadan bu şehri terk etmeyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz