Ana SayfaCilt BakımıIşıldayan Cilt İçin Yüz Temizleme Önerileri

Işıldayan Cilt İçin Yüz Temizleme Önerileri

-

Hemen hepimiz yüzümüzü yıkıyoruz. Peki, bunu doğru yapıyor muyuz? Bir çoğumuz, cilt temizliğini basit bir görev olarak gördüğümüz için genellikle kullandığımız ürüne ya da cildimize nasıl davrandığımıza bakmadan hemen yıkayıp bitiriyoruz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var.

Örneğin cilde zarar vermeyecek, nazik ve kaliteli bir temizleyici kullanmak, onu da doğru şekilde uygulamak, sonrasında cildi nemlendirmek, cildin ürünleri daha etkili bir şekilde emmesine izin verir. Eğer temiz, kusursuz ve ışıldayan bir cilde sahip olmak gibi bir hedefiniz varsa, günlük cilt bakım rutininizde uymanız gereken yüz temizleme önerilerini dikkate almaya başlayın!

Cildi Hazırlayın

Yüz temizliği nasıl yapılır?

Bu iki aşamalı bir işlemdir. Özellikle akşam iş çıkışı eve geldiğinizde ya da gece yatmadan önce, yani cilt bakımının akşam rutininde, yüzünüzü yıkamadan önce makyajı temizlemelisiniz. İnatçı güneş kremleri ve makyajı temizlemek için yağ bazlı bir krem ya da yumuşatıcı bir mendil kullanabilirsiniz.

Günde 2 Kez

Cilt bakım rutini ve yüz temizliği

Günlük cilt bakımı rutini iki kez tekrarlanmalıdır. Bazıları cildi günde iki kez yıkamanın tahrişe ve yağlanmaya neden olacağını söylese de, gün içinde egzersiz yapıyorsanız, sabah ve akşam rutinine, egzersiz sonrasını da dahil etmelisiniz. Bu, sivilce oluşumunu önleyecektir.

Gözenekleri Sıkılaştırın

Cilt bakım rutini

Yüzünüzü temizlediğinizde gözenekleriniz açılır ve bu noktada onu sıkılaştıracak bir işleme ihtiyacınız vardır. Neyse ki soğuk su yardımınıza koşacak. Ardından gözenek sıkılaştırıcı krem de uygularsanız, harika görüneceksiniz!

Cilt Tipine Göre Ürün Seçimi

Cilt tipine göre ürün seçimi
Cilt tipine göre ürün seçimi

Yüz temizliğinde belki de en çok ihmal edilen konu, cilt tipine uygun ürün seçmektir. Cildinizi tanımıyorsanız, bir uzmandan yardım alabilirsiniz ama mutlaka kullandığınız temizleyici, cildinizin tipine uygun olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz