Ana SayfaModaİpek Kirpik Nedir?

İpek Kirpik Nedir?

İpek Kirpik Hakkında Bilmeniz Gerekenler...

-

İpek Kirpik: Özellikle yaz aylarında kadınların makyaj yapmadan da güzel görünebilmesi adına yapılan uygulamalardan olan ipek kirpik uygulaması son dönemlerin en çok tercih edilen ve en sık olarak yapılan uygulamalardan biridir.

Nedir? İpek kirpik kendi kirpiklerinize ek olarak adından da anlaşılacağı üzere ipekten meydana gelen kılların kirpiklere yapıştırılması işlemidir. Bu kıllar kendi kirpiklerinizle ayırt edemeyecek derecede doğal duran ürünlerdir. Herhangi bir ipek kirpik işlemi uygulayan kişilerde ipek kirpik olduğunu anlamanız oldukça zordur kişide sadece takma kirpik etkisi yaratır. Ancak siz bu görüntüyü her gün dakikalarca uğraşıp takma kirpik taktırmadan kalıcı olarak yaptırıyorsunuzdur. Bu da kişilerin hem zaman kaybı yaşamamaları hem de uğraşmamaları açısından oldukça avantajlı bir durumdur.

Nasıl Uygulanır? İpek kirpikler kendi kirpiklerinizle bir bütün oluşturacak şekilde ancak kendi kirpiklerinizden 1-2 mm uzağa yapıştırılır. Bu sayede hem kendi kirpiklerinizle bütün bir görüntü oluşturulmuş olunur hem de kendi kirpiklerinize zarar vermemiş olursunuz. İpek kirpiğin klasik olarak uygulanandan başka çeşitleri de bulunuyor. Bunlar 2D ve 3D olarak ikiye ayrılıyor. Bunlar sayesinde daha doğal kirpikler elde edilebiliyor. Ayrıca ipek kirpik uygulaması öncesinde isteklerinizin tam olarak yerine getirilmesi için istediğiniz hacmi ve uzunluğu önceden belirliyorsunuz. İpek kirpik uygulaması öncesinde makyaj olmaması gerekiyor. Kirpiklerinizin yakınına ipekten kıllar yapıştırılıyor. Yaklaşık olarak 80 tane kıl yapıştırılabiliyor ve işlem 1.5 sata kadar sürüyor.

Kalıcılığı Nedir? İpek kirpik uygulaması sonrasında eğer ki 3 haftada bir bakımlarınızı yaptırırsanız kalıcılığı yaklaşık olarak 3 ay kadar gidebiliyor. Bakımları yaptırmadığınız takdirde kirpikler zaman içerisinde dökülebiliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler? Bu uygulama sonrasında bazı hususlara dikkate etmek gerekiyor. Örneğin ilk 48 saat kirpiklere su değdirilmemesi gerekiyor. Yatarken yüz üstü yatıp ipek kirpik yastığa sürülmezse daha iyi olur. Ayrıca yüzünüze kimyasal ürünler kullanmamanız gerekiyor. Sabun gibi ürünler de kirpik yapıştırıcı maddeler temasa geçebildiği için kullanmamakta fayda var.

Fiyatlar: İpek kirpik uygulamasını bugünlerde kuaförler dahi yapabiliyor. Kuaförler daha uygun bir fiyata yaptığı için fazlaca tercih ediliyor. Ancak bu uygulamaların bu konuda uzman kişilerce yapılması göz sağlığını korumak adına oldukça önemli. İpek kirpik uygulaması fiyatları 300 TL’den başlayıp yaptırdığınız yere göre fiyatlar artabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz