Ana SayfaTeknolojiİnternet Sitesi Kurmak Ücretli Mi?

İnternet Sitesi Kurmak Ücretli Mi?

-

İnternet sitesi kurmak hem ücretli hem de ücretsiz durumları mevcuttur. Eğer ücretsiz bir internet sitesi kurulacaksa eğer bunun için Google şirketinin ücretsiz servisi bulunmaktadır. Hem internet site adresini hem de barındırma hizmetini ücretsiz bir şekilde temin edilmektedir. Ancak daha kaliteli ve uzun vadeli bir site yapmak istenirse bunun için ilk başlarda cüzi bir miktar ücret ödenmesi gerekmektedir.

Bunun için önce com ve net gibi internet uzantılı bir adres satın alınması gerekmektedir. Bu uzantılar ile bir internet adresi aldıktan sonra her şey bitmiş olmuyor. Daha sonra da siteye yüklenecek olan resim ve belgeleri barındırabilmek için bir host paketi alınması gerekiyor.

Bu host paketlerini internet adresini kayıt edilen yerden ya da farklı bir host şirketinden temin etmek mümkündür. Ancak bu host ve domain yani alan adı alınırken yıllık baz da ödeme yapılması gerekiyor. Her yıl bu ikisine tıpkı kayıt esnasında oluğu gibi yıllık bir şekilde ödeme yapılır.

İşin Uzmanından Yardım Almakta Yarar Var

Her şey bitmiş değil tabi ki, eğer bu konuda bilgi ve beceri yok ise bu işten anlayan kişilere bu işi yaptırmak en doğrusu olacaktır ki ilerleyen zamanlarda sorun yaşamamak için. Daha sonra ise eğer tasarım bilgisi v.s. yok ise öncelikle bir tema alınması gerekecek. Bu iş içinde internet ortamında binlerce tema satışı yapan site mevcut.

Tema seçimi yapılırken de proje uygun olan temanın seçilmesi daha avantajlı olacaktır. Bu işler bilinmiyorsa eğer bu konuda uzman bir kişiden ücret karşılığı tema entegresi, SEO ayarları ve site için ayarlamalar yapılıp site teslim alınır. Bundan sonrada içerikler siteye girilerek sitenin üst sıralara çıkması hedeflenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz