Ana SayfaModaİnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi

-

Ünlü insanlar hakkındaki söylentiler, İnternet icat edilmeden çok önce dolaşmaya başlamıştı ve İnternet ortaya çıktığında, sonsuz okyanus dedikodusu içerisinde ve o okyanusun suları altında yerlerini aldı. Bazıları ise insanların hala inanmaya devam ettiği efsanelere dönüştü.
Necibe.com, 9 ünlüye ait hala inanılan efsane buldu ve aslında ateş olmadan duman olabileceğini, bunun yanında kesinlikle duyduğunuz her şeye inanmamanız gerektiğini gösteren bir liste hazırladı.

Lorde 45 yaşındadır

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Yeni Zelanda şarkıcısı Lorde’nin (gerçek ismi Ella Yelich-O’Connor) sıra dışı görünüşü, “gerçek” yaşı hakkında birçok söylenti konusu haline gelmesine neden oldu. Bazıları genç yıldızın 40 yaşın üstünde olduğunu söylerken, ilk albümü çıktığında o sadece 17 yaşındaydı. Bu, onun doğum belgesiyle de 7 Kasım 1996 tarihinde doğduğunu kanıtlamaktaydı. Ne yazık ki, bu kanıtlar bile bazı insanlar için hala yeterince inandırıcı değil.

Avril Lavigne’ın yerini bir taklidi aldı

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Bu efsane, 2015’te pop punk şarkıcısına adanmış bir Brezilya web sayfasında Lavigne’in 2003 yılında öldüğünü ve yerini Melissa Vandella adlı bir doktor tarafından değiştirildiğini iddia ederek doğdu.
Bu hipotezi onaylamak için, yazar Avril Lavigne’in benlerin ortadan kalkması ve görünüşünde değişiklik olmamasına değinmişti. Bütün bu argümanlar çok fazla çürütüldü, ancak taklit efsanesi hala yaşıyor.

Stevie Wonder gerçekten kör değil

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Bazı efsaneler şarkıcının, yalnızca basketbol maçlarına katıldığı, televizyonde bazen yer aldığı ve bir kere de düşen bir mikrofonu yakalamaya çalıştığı için kör gibi davrandığını düşünüyor. Bu komplo teorisinin destekçilerine karşı mücadele edilebilecek tek şey, Stevie Wonder’in neden 67 yıldır kör gibi davranacağını açıklayamıyor oluşları.

Marilyn Monroe 18 bedendi

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Marilyn Monroe’nun cesedi ikon olarak kabul edilir. İdeal kadın figürünü temsil etmesine rağmen, bazıları “büyük beden” olarak etiketliyorlar. Bununla birlikte, Monroe’nun ölçümleri farklı bir hikaye anlatıyor. Aslında bugün çokça kabul gören 36-24-36 vücut şekline benziyorlar. Kanıt, kalan giysileri ve stilistlerin kayıtlarıydı ve aktrisin aslında 8 beden giydiğini doğruladı.
Monroe’nun ağırlığı yıllara göre dalgalanma gösterdi: Örneğin hamileliği sırasında (ki maalesef düşük yaptı). Ama asla fazla kilolu değildi. Ayrıca, o sırada ABD giyim ölçüsü çizelgesi bugünkü ölçüm araçlarından farklıydı.

Katy Perry JonBené Ramsey’dir

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Pop yıldızı hayranlarının Katy Perry’nin aslında Katy Perry olmadığını gösteren bir teorileri var! Ve hatta Kathryn Hudson bile olmadığını düşünüyorlar.(Katy, aktris Kate Hudson’la karışıklığı önlemek için şuanki adını seçti). Gerçek adının, çocuk güzellik yarışmasını kazanan JonBenét Ramsey olduğuna inanıyorlar.
Maalesef Ramsey 6 yaşında vefat etti ve ölümünü çevreleyen gizem bugüne kadar çözülemedi. Görünüşe göre, JonBenét ve Katy’nin benzerliği bu saçma teorinin sebebiydi. Aslına bakarsanız bu söylentiyi çözmek oldukça kolay: Ramsey doğduğunda Katy zaten 6 yaşındaydı.

Beyonce hiç hamile olmadı

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Bu söylenti, şarkıcının ilk gebeliği anında bir Avustralya TV şovunda ortaya çıktı. Görünüşe göre gebelik göbeği sahteymiş gibi görünüyordu. Beyoncé, giydiği elbise içinde oldukça eleştirildi. Bu sahte dedikodu severler için, şarkıcının “doğurganlık sorunları” nedeniyle gebeliğini taklit ettiğini ve böyle garip bir teoriyi kıvılcımlandırmak istediklerini düşündürttü.
Son zamanlarda Beyonce, 5 yaşındaki kıza ek olarak iki güzel ikiz doğurdu. Bu kesinlikle şarkıcının üreme sisteminin çalışıp çalışmadığına yeterli kanıtı sunuyor gibi gözüküyor.

“Gerçek” Paul McCartney 1966’da öldü

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Bu teorinin savunucuları, gerçek Paul McCartney’nin yarım yüzyıl önce bir otomobil kazasında hayatını kaybettiğine inanıyor ve sonuç olarak onun yerine sahte birinin geldiğine inanıyorlar. Bu, Beatles’ın şarkılarında ve sanatlarıyla ilgili sembolizmin sayısız zamanının ima ettiği anlamına geliyordu.
Örneğin, Abbey Road albüm kapağında Paul’un bando arkadaşlarıyla yürürken yalın ayağıyla yürüdüğü görünüyor. (ve ölenler sıklıkla yalın ayakları ile gömülüyor. Böyle “deliller” ile uğraşanlara güler misiniz ağlar mısınız bilmiyoruz, fakat Sir Paul McCartney’nin ölümünün böyle saçma delillerle kanıtlanamayacağını hepimiz biliyor olmalıyız.

Walt Disney’in cesedi donduruldu

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Bir başka ünlü efsane, uygun bir teknolojinin mevcut olduğu zamanlarda, yakın gelecekte uyandırılmak için büyük animatörün gövdesinin kriyojenik olarak dondurulduğunu söylüyor.
Bu teori, büyük olasılıkla, kriyojeniklerin geliştiği sırada Walt Disney’in ölümünün yaşanması nedeniyle söylentilere yol açtı. Görünüşe göre, film yapımcısı bu teknolojiye ilgi gösteriyordu. Gerçekte, Walt buz yerine ateşi seçti. Yanma olayından sonra kalıntıları Los Angeles’daki anıt parklarından birine gömüldü.

Prens Charles gerçekte Prens Harry’nin babası değildir

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Prenses Diana ve ailesi yıllardır komik komplo kuramlarının odağı halinde duruyor. Kızıl saçlı Prens Harry’nin gerçek ailesi ile birlikte olmadığı düşünülüyor: Gerçek babası, Prens Charles değil James Hewitt olduğu yönünde söylentilere sahip.
Prenses Diana ve Hewitt bir ilişki içinde olsa bile, küçük çocuğun babası olamazdı: Hewitt Galler Prensesi ile tanıştığında Prens Harry Dünya’da ilk adımlarını atıyordu.
Dahası, Harry amcası yani Diana’nın kardeşi Charles Spencer’e benziyor. Bazen çocuklar ebeveynlerine daha az benzer ve diğer yakınları gibi görünmeye başlarlar ve bu hiçte şaşırtıcı değildir.

Bonus: Elvis yaşıyor

İnsanların Hala İnandığı 9 Ünlü Efsanesi
Kesinlikle doğru, Elvis her zaman kalplerimizde yaşayacaktır. Ancak rock ‘n’ roll kralının bazı taraftarları, şarkıcının kendi ölümünü sahte olduğuna dair kanıt bulmaya çalışmaya devam ediyor.
Söylentiye göre, ölümünün ardından bir gün sonra, John Burrows adına birisi, Memphis Havaalanı’ndaki Buenos Aires’e tek yönlü bir bilet satın aldı. Ve yine söylentilere göre, Burrows adındaki bu kişi Elvis’in kendisi gibi bakıyor ve konuşuyordu. Dahası da var: “John Burrows”, Elvis Presley’in anonim bir otel odasında rezervasyon yapmak istediğinde kullandığı bir lakap.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz