Ana SayfaModaİnsanları En Çok Çeken Davranışlar

İnsanları En Çok Çeken Davranışlar

Çekici olduğunuzu düşünüyor musunuz?

-

Gerçek cazibe söz konusu olduğunda, kişinin fiziksel görünüşünün önemli bir rol oynadığını bilmek şaşırtıcı değildir.

Çok sayıda çalışma, bir kişinin başkalarına karşı cazibesinin, biyolojik eğilimleri, bilinçsiz arzular ve arka planı gibi birçok farklı etkene dayandığını ortaya koymuştur. Diğer kişileri en çok cezbeden ve kanıtlanmış davranışları tanımak önemlidir. En iyi yanı, bu davranışların tümünün şu anda hayatınıza kolayca uygulanabilmesi ve entegre edilebilmesidir.
#İyi bir dinleyici olmak
Başkalarına karşı sizi özellikle çekici kılan, dinleme yeteneğinizdir. Bir başkasını tamamen dinlerken, ona ifade ettiği şeyin anlamlı ve sizin için önemli olduğunu ona gösterirsiniz. Sizinle ne iletişim kurduğunu derinlemesine inceleyerek, aynı zamanda güven, uyum ve her ikiniz arasında daha derin ve daha yakın bir ilişki kuruyorsunuz. Aslında, istediğiniz cazibe seviyenizi arttırmak ve yükseltmekse, aktif dinleme olarak bilinen bir beceriyi uygulamaktır. Bugün pek çok kişi telefonlarıyla meşgul olduğundan, işlerinin yanı sıra kişisel ve dışsal faktörlerini ele alırsak, şu anda tamamen mevcutken dinleyebilme yeteneği oldukça çekici bir davranış.
#Sözel ve sözel olmayan ipuçlarına dikkat etmek
Başkalarını kendinize doğru çekerken, bir başka önemli bileşen, bir kişinin sözel ve sözel olmayan ipuçlarına dikkat çekmeyi ve aynı zamanda beden dili üzerinde durmayı gerektirir. Diğer bir deyişle, sadece bu kişinin size söylediği şeyleri dinlemekten ibaret değil, aynı zamanda onun nasıl söylediğine de odaklanıyorsunuz. Mesela, bu kişi bağırıyor, ağır nefes alıyor ya da fısıldıyor mu? Elleri yumruklu mu yoksa gergin bir şekilde titriyor mu? Amacınız çekici, başka bir kişiye göz alıcı olmaksa, bu sizin kulaklarınızın yanı sıra gözlerinizi de dinlemeye çalışmak anlamına gelir. Ne söylendiğini tam olarak anlamak istiyorsunuz. Bu yüzden kısa, belirsiz bir cevapla cevap vermek yerine, kendi ifadelerinizi yeniden ifade etme konusundaki kararlılığınız, sizi konuşmacıya daha fazla yakınlaştırmaya yardımcı olur. Ve gerçekten değer verdiğinizi ve ona önem verdiğinizi gösterir.
nazikolmak
#Nazik olmak
En önemli şeylerden biri olan nazik olmak, bir tür saygılı ve düşünceli bir şekilde davranmaktır. Aslında, yalnızca başkalarının iyiliği hakkında nazikçe endişe duymak, ilgilenmek gerçekten endişe duymakla kalmaz, aynı zamanda insanları size doğru çeker. Ancak araştırmalar, erkeklerin ve kadınların aktif olarak bu tarz davranışlarda bulunan insanların yanında olmayı tercih ettiğini göstermiştir.Bu çok şaşırtıcı olmayabilir, zalim ve kötü ruhlu olan birine karşı, düşünceli ve cömert biriyle zaman geçirmeyi tercih edeceğinizden emin olabilirsiniz. Şaşırtıcı olan şey Evrimsel Psikoloji‘de yayınlanan bir 2016 çalışmasıdır. Özverili, merhametli ve fedakar olarak hareket etmenin sadece uzun vadeli bir ilişki arayanlar için önemli ve çekici davranışlar olmadığını kişinin genel fiziksel çekicilik düzeylerini artırmaya da yardımcı olduğunu buldu. Başka bir deyişle, hayırsever bir şekilde davranmak, başkalarını çekmek açısından oldukça güçlüdür. Bu yüzden eğer amacınız başkalarını çekmek ise gerçek bir çaba göstermek doğru bir davranış türü olacaktır.
gülümsemek
#Gülümsemek
Gülümsemek, yapabileceğiniz en kolay, en basit ve en temel davranışlardan biridir. Aslında diğerlerini çekebilme yeteneği açısından en güçlü olanlardan biridir. Sadece gülümsemeyi harekete geçirmek, vücudunuzdaki endorfin ve serotonin salınımını aktive etmekle kalmaz, aynı zamanda sizi daha iyi bir ruh haline sokmaya yardımcı olabilir. Çevrenizdekilerin ruh halini yükseltmeye ve iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Aslında, araştırmalar, gülümseyen bir yüz görmenin en büyük etkisinin, beynin ödülle ilişkili kısmını teşvik etmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bu nedenle, insanlar aslında, gülümseyen bir insanın etrafında olduklarında güçlü bir zevk ve memnuniyet duygusu hissedebilirler. Aberdeen Üniversitesi, İskoçya Psikoloji Okulu‘ndan yapılan bir çalışma, bunu ortaya koydu. İnsanlar, doğrudan onlara bakan güler yüzlü olmayan yüzlerin aksine, doğrudan onlara bakan gülümseyen yüzleri aktif olarak tercih ediyor ve daha çekici geldiğini düşünüyor. Başka bir deyişle, daha büyük ve daha gerçek bir gülüşe sahip olmanız, diğerlerinin sizi çekici bulması konusunda daha olasıdır. Kesinlikle bunun üzerine bir gülümseme, denemeye değer 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz