Ana SayfaHamilelikİncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

-

Hamilelikte problem yaşayan kadınların bu problemi çözebilmek için denediği yollardan biri de incir kürü yapımı oluyor. Tabi ki doktora gitmek ve uzmanlardan yardım almak çok daha önemli ama başka alternatif yollar aranıyor. Bu yollardan biri de incir küründen geçiyor. Yapacağınız incir kürü tarifini doktorunuza danışarak da yapabiliyorsunuz. Peki, incir kürü nasıl yapılıyor?

Hamilelik İçin İncir Kürü Yapımı

İncir kürü yapımı için öncelikli olarak 7 ya da 8 tane kuru incir alarak soğuk su ile yıkıyorsunuz. Kesinlikle sıcak su kullanmamanız gerekiyor, incirin üzerindeki pudra şekerleri gidene kadar soğuk su ile yıkıyorsunuz. Daha sonra inciri bir şekilde elinizle ya da bıçakla kesiyorsunuz yarım litreye yakın olacak bir kaynatılmış klorlu suyun içerisine atıyorsunuz daha sonra 15 dakika boyunca kaynatmaya devam ediyorsunuz ( Ağzını kapatarak ) sonra alarak sıcaklığının biraz normale inmesini bekliyorsunuz. Daha sonra ise süzüyorsunuz. En az 15 gün boyunca her gün bu işlemleri tekrarlıyorsunuz. Yapacağınız bu incir kürü yumurtalarınızı geliştirmek için oluyor.

Yumurtaları Çatlatmak İçin İncir Kürü

Yumurtalarınızı çatlatmak gerekiyorsa incir kürünü daha farklı yapmanız gerekiyor. Bu incir kürü yapımı için öncelikle 3 havuç doğruyorsunuz ve 20 dakika boyunca klorsuz bir suyla birlikte kaynatıyorsunuz. Bunun yanında başka bir klorsuz suyu 20’ye yakın kuru incir ekleyerek 15 dakika kaynatıyorsunuz. Bunları biraz soğuttuktan sonra birer şişe de karıştırıyorsunuz. 20 gün birer bardak içmeniz gerekiyor.

İncir Küründe Neler Dikkat Edilir

Şeker hastalarının kesinlikle incir küründen uzak durması gerekiyor. Ayrıca incire alerjisi olanlar içinde incir kürü yapmaması gerekiyor. Bunların hepsini yapmadan önce ilk olarak doktora gitmeli ve doktordan bunun yapılabileceğine dair onay almanız da oldukça büyük önem taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz