Ana SayfaHediyeİnci ve Pırlanta Kolyeleriniz ile Zarafetinizi Doruklarda Yaşayın

İnci ve Pırlanta Kolyeleriniz ile Zarafetinizi Doruklarda Yaşayın

-

Günlük hayatta binlerce farklı çeşidi kullanılan kolyeler, oldukça değerli taş ve el emeklerini de üzerinde barındırabilmektedir. Kişinin kendisine veya en sevdiği insanlara satın alması için oldukça müsait olan inci ve pırlanta süslemeleri modeller, yıllar boyu unutulmayacak anların yaşanması için de idealdir.

Parlak yapıları ve üstün değerleri dolayısı ile pırlanta kolyelerin çoğunda tamamlayıcı olarak inciye yer verilmektedir. İnci kimi zaman ana unsur olarak kullanılabileceği gibi, bazı durumlarda da pırlanta işlemelerin altında veya çevresindeki ağırlığı indirgeyen bir öğe olarak tercih edilmektedir.  İncinin genel yapısı sebebi ile yuvarlak formda olan kolyeler, nadiren dikey biçimlerde de sunulmaktadır. İnci pırlanta takıların fiyatları 565 ile 1600 Türk Lirası arasında değişmektedir. Bu fiyat değişiminin birincil sebebi kolye üzerinde kullanılan taşların miktarı olduğu gibi, aynı zamanda el işçiliğinin artan detayı ile de doğru orantılıdır.

En fazla rağbet gören modellerinden birisi olan Zümrüt İnci Pırlanta modelinde ise parlak pırlantalar ve inciye üç adet zümrüt taşı eşlik etmektedir. Diğer değerli taşların arasına sıkışmış görüntüsü ise dengeleyici unsurda bulunan zümrütler, kusursuz konumlandırılmaları ile orijinal bir görünüme sahiptir.

zümrüt kolye

Bir diğer enteresan tasarım ise şüphesiz çiçek motifi ile oluşturulmuştur. Göz kamaştırıcı bir incinin etrafına çiçek yapraklarını andıran biçimde dizilen pırlantalar gündüz saatlerinde bile yoğun parlaklık sağlayarak göz kamaştırıcı etkisini arttırmaktadır.  İnce işlemeler ile gerçek yaprak görüntüsü verilen yüzey, dış görünüşün bir diğer artı puanıdır.

Düğün ve nişanlarda baş hediyeler arasında sunulabilecek bu kolyeler, anneler gününde de yoğunlukla tercih edilmektedir. Kişiler sevdikleri insanlara dünyanın en nadide ve parlak malzemelerinden hazırlanmış takıları sunarak, bir ömür boyu hatırlanmayı istemektedirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz