Ana SayfaModaİmmün Sistem için besinlerin önemi

İmmün Sistem için besinlerin önemi

-

Synevo Laboratuvarlarının “Gold Sponsor”luğu ile 19 kasım 2017 Pazar günü İstanbul’da “İmmunoloji / Otizm / Kanser” başlığıyla tıpta “devrimsel yaklaşım” diyebileceğimiz nitelikte bir konferans düzenleniyor.  Bu konferansın gerek davetli konuşmacıları, gerekse de üstlendiği sosyal duyarlılık nedeniyle çok konuşulacak bir konferans olması bekleniyor.

Otizm

Dünya Sağlık Vakfı Başkanı ve ELN (European Labrarotary of Nutrients) Direktörü  Prof. Emar VOGELAAR “İmmün Sistem için besinlerin önemi” ile “Kanser Tedavisi, Otizm ve diğer bozulmuş immün sistem hastalıklarında Nagalase ve GcMAF” konularında deneyimlerini paylaşacak. 

Yrd.Doç.Dr. Yavuz DİZDAR kamu oyunda ses getiren açıklamalarıyla pek çoğumuzun yakından tanıdığı bir Radyasyon Onkolojisi Uzmanı ve İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi “Kanser ve bağ dokusu ilişkisi, paradigmanın sorgulanması”nı yine kendine has tarzı ile sunacak.

Synevo Laboratuvarları Medikal Direktörü Klinik Biyokimya Uzmanı Dr Semra TAMER LEVENT günümüzün en popüler konularından biri olan “İntestinal Mikrobiota” konusunu ele alacak. 

Son olarak da Autism Research Institute’un Türkiye’deki ilk ve tek DAN uzmanı, Medical Academy for Pediatric Special Needs’in yine ülkemizdeki tek temsilcisi, Autism Medical Institute Başkanı, Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Necip Cem KINACI “Otizm Spektrum Bozukluklarında Sorunları ve Çözümlerini” açıklayacak. 6 kıtadan 68 ülkenin 10.000 üzerindeki hastaların verilerini paylaşacak. 

Konferansın bir diğer amacı da, görülme sıklığı oranının seksenli yıllarda 1/10.000 iken günümüzde 1/50’ye yükseldiği OTİZM’e dikkati çekmek. Bu amaçla Türkiye’deki Otizmli Hastaları ve ailelerini temsil eden en geniş çatı organizasyonu olan ODFED – Otizm Dernekleri Federasyonu’nu katılımcılar tarafından bağış yapılması yoluyla desteklemektir.

Immunoloji 

“İmmunoloji / Otizm / Kanser” diyerek bu başlıkların aslında nasıl içiçe bir sorunlar yumağı olduğunu vurgulamak, çözümsüz gibi görünen pek çok sorunun aslında kişisel bir çözümü olabileceğini göstermek istedik. Bu konferansta işte bunları bulacaksınız. Doğru bildiğimiz yanlışlarımızı görebilmek onlar için bir çözüm üretebilmemiz için ilk adımdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz