Ana SayfaAşkİlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

-

Kadın erkek ilişkilerinin temelini oluşturan ilk buluşma, başlaması muhtemel olan ilişkinin en önemli adımlarının başında gelmektedir. Bu nedenle ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler iyi bir şekilde düşünülmeli, bu buluşmada atılacak adımlar ve davranışlar önceden analiz edilmelidir. Bu durum kimileri tarafından yapmacık olarak kabul edilse de, uzmanlar, aslında bunun yapmacık olmadığını, sadece yanlış yapmamak adına alınan önlemler arasında yer aldığını söylemektedirler.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler iyi bir şekilde planlanıp uygulandığında, sağlam bir ilişkinin temellerini atmak için önemli bir aşamayı atlatmış olacaksınız. Bu tespiti yaparken sadece ne giyileceğine veya hangi saç modelini tercih edeceğinize değil, aynı zamanda hal ve hareketlerinizde yanlışa düşmemek için yapacaklarınıza da dikkat etmelisiniz.

İşte İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakin olun

Öncelikle kendinize tam olarak hükmederek, heyecan yapmayın. Karşınızdaki kişiden çok etkilenmiş olsanız dahi, farklı komplekslere kapılarak heyecan yapmanız, aklınıza gelmeyecek hataları yapmanızın kapılarını da açacaktır. Bu nedenle ilk kuralımız, sakin olmak!

Gereksiz mimiklerden kaçının

Her ne kadar ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler listesini sunuyor olsak da, yazımızın başında belirttiğimiz gibi, bu kuralların yapmacık olmak anlamına gelmediğini unutmayın. Bu sebeple karşımızdaki insanı etkilemek ya da size hoş geldiğini düşünerek, gereksiz mimiklerden mümkün olduğu kadar kaçınmaya çalışın.

Göz teması kurun

Göz teması, aslında en önemli kuralların başında gelmektedir. Gözlerden daha etkili bir silah, kadın erkek ilişkileri için henüz icat edilmedi! Bakışlarınızla ona yanlış ya da güven duyulmayacak bir insan olduğunuz izlenimini verebileceğiniz gibi, kendinizi daha iyi yansıtarak aslında güvenilebilir bir insan olduğunuz mesajını açık bir şekilde verebilirsiniz.

Kulağınızla veya burnunuzla oynamayın

İster kadın olsun ister erkek, böyle bir görüntüyle karşı karşıya kalmaktan hoşlanmayacaktır. Bu nedenle ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında, önem vermeniz gereken maddelerden biriside budur. Kulak veya burnunuzla oynamak, kötü bir izlenim bırakabilir.  Eğer ki bunlardan birini yapmak o an için zaruri bir ihtiyaç ise, bu sorunu lavaboya giderek daha rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Uyumlu giyinin

İlk buluşmaya gittiğinizde, uyumlu bir giyim tarzınızın olmasına özen gösterin. Eğer ki karşıdaki insanın bu konudaki zevklerinden emin değilseniz, aşırı uçar kıyafetler yerine, daha kabul edilebilir kıyafetler seçmeye özen gösterin. Seçeceğiniz kıyafetin, ayakkabı ve diğer aksesuarlar ile renk ve görüntü uyumuna dikkat edin.

Kahkaha atmayın

Bu madde ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında, karşıdaki kişinin tavırlarına bağlı olsa da, eğer ortada bunu gerektirecek bir durum yoksa, kahkaha atmaktan kesinlikle sakının. Bunun yerine etkileyici bir gülümseme, kilidin anahtarı olacaktır.

Mesafeli olun

Her ne kadar sıcakkanlı olursa olsun,  siz mesafeli olmayı tercih edin. Ancak bu asık bir surat ya da gülümseme gibi olması gereken tepkileri vermeyin anlamı taşımaz. O yüzden sizin biraz daha mesafeli davranmanız, karşınızdakinin sizi daha çekici bulmasına neden olacaktır.

İlk  Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mekandaki görevliye  karşı tutumunuza dikkat edin

Bu madde sizin içinde geçerli olup, karşınızdaki insanın gittiğiniz mekandaki görevliye karşı nasıl bir tutum sergilediğine dikkat edin. Kişiliği hakkında ipucu elde edebilmek için, bunu yapmak kişiliğinin kafanızda şekillenmesini sağlayacaktır. Sizin bu konudaki davranış biçiminize, karşınızdaki insanında dikkat edeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Gereksiz sorular sormayın

Soracağınız soruları, makul düzeylerde tutmayı tercih edin. Daha ilk buluşmada sorulacak gereksiz sorular, daha yolun başındayken sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu nedenle soracağınız soruların, gerçek anlamda ilk buluşmada sorulması gereken sorular arasında yer aldığına dikkat edin.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler, konumuzun başında belirttiğimiz gibi yapmacık olmak anlamı taşımayıp, sadece ortamın heyecanına ve atmosferine kapılarak, normalde yapmayacağınız şeylerin ortaya çıkmasını engellemek olmalıdır. Bunlara dikkat ettikten sonra, normalde var olan doğal halinizi korumanız, verimli bir ilk buluşma için daha etkili olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz