Ana SayfaAşkİlk Aşk Unutulur Mu?

İlk Aşk Unutulur Mu?

-

Teknik olarak bir şeyi ya da birini “unutmak” neredeyse imkansızdır. Burada söz edilen, zamanla daha az anımsamak ya da aklınıza geldiğinde artık eskisi gibi tepkiler vermemektir. Hayatımızda her şeyin ilkinin özel olduğunu kabul edelim. Aşk da öyledir. İlk aşk dediğimiz şey, tecrübesiz ve savunmasız olduğumuz bir şeydir. Benzer duyguları daha önce hiç yaşamadığımız için, aşkın ilki de bizi en çok etkileyen şeylerden biridir. İlk aşk, en az son aşk kadar kalıcı izler bırakır insanın hayatına.

İlk Aşk Neden Önemli?

İlk aşk unutulur mu?

İlk aşk önemlidir, çünkü her şeyin ilkidir. İlk kez kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi hissettirendir. İlk öpücüğünüz, ilk uykusuz geceleriniz, ilk kaybetme korkunuz, her şeyin ilkini onunla yaşarsınız. O yüzden de hep değerli ve özel kalır insanın gözünde. İlk aşk bittiğinde, ayrılık acısını da ilk kez yaşarsınız. O da bir başka yaralar insanı. Sanki hiç ayrılmayacakmışsınız gibi hissettiğiniz o insanla yollarınız ayrılmıştır artık.

İlkler ve Sonrakiler

Daha sonraki ilişkilerinizde, bir şeylere hazırlıklı olduğunuz için, ilk aşkın her hali bir başka gelir insana. Artık ayrılık acısının da geçtiğini öğrendikten sonra, kaybetme korkunuz da azalır. Bana sorarsanız, hayattaki ilkler arasında, en özellerinden biridir ilk aşk. İnsana gençliğin saflığını ve gözü karalığını hatırlatır. Bugün yapmaya cesaret edemeyeceğiniz şeyleri yaptırandır ilk aşk. Aradan yıllar geçmiş, belki artık ne yaptığını bilmeseniz bile, onu hatırladığınızda hala yüzünüzde bir tebessüm bırakır…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz