Ana SayfaAşkİlişkinizi Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 10 Şey

İlişkinizi Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 10 Şey

İlişkinizde seviye atlayın!

-

Partnerinizle altı aydır çıkmış olun ya da beş yıldır onunla evli olun farketmez, ilişkileri bağlı kılan şey karşılıklı saygı ve çabadan dolayı devam eder. Her ilişki farklı olsa da, hiçbir ilişki mükemmel değildir.

Bağınızı geliştirmek için bu 10 şeyi yaparak, partnerinizle kaliteli bir ilişki kuracaksınız ve aynı zamanda bunun için çalışmaya kararlı olduğunuzu kanıtlayacaksınız.

#1 Eşinize Yeni Bir Şey Sorun

İletişim, her ilişkide başarı için belirleyici faktördür. Partnerinizin gününün nasıl geçtiğini sormak güzel, ama tekrar tekrar sorduğunuzda sıkıcı oluyor. Daha özel bir şey üzerine soru sorarak, fazladan çaba harcayarak konuşmanızı geliştirin. Bu düzeltilmiş yaklaşım sayesinde, rutine düşmekten kurtulmuş olursunuz.

#2 Ayda Bir Kere De Olsa Gecenizi Özel Kılın

Yoğun programlarınız ve kesintisiz sorumluluklarınız arasında, birbiriniz için zaman ayırmanızı sağlayan kusursuz bir yol, her ay sadece bunu yapmaya adanmış bir gece ayarlamaktır.

iliski

#3 Takdirinizi İfade Edin

İlişkinin getirdiği rahatlık, partnerinizin yaptıklarını gözden kaçırmaya neden olur. Bunun yerine beklentilerini nezaketle yerine getirme eğiliminde olmalısınız.

Dürüstçe söylemek gerekirse, partneriniz gaz tankınızı doldurmak zorunda değil ya da en sevdiğiniz dondurmayı almak zorunda değil. Ama bu çabanın onaylanması, partnerinizin düşünceli olduğunu gördüğünüzü bilmesini ve size minnettar olduğunu hatırlatmasına yardımcı olacaktır.

#4 Programınıza Ufak Tefek Eklemeler Yapın

Biliyoruz – bağımsızsınız. Hayatınızı herkes için durdurmayı planlamadığınızı da biliyoruz. İlişkinizin dışında meşguliyetleriniz olsa da, daha fazla zaman geçirmenin mümkün olup olmadığını görmek için zamanlamalarınızı karşılaştırmak iyi bir jest olur.

Belki de partneriniz biraz daha erken spor salonuna gidebilir ve katılmak istediğiniz film galasına sizinle katılmaya özen gösterir ya da projelerinizi bitirmek için daha erken uyanabilirsiniz, böylece partnerinizin işleri arasında ona katılmayı deneyebilirsiniz.

Partnerinizi tatmin etmek için hayatınızı feda etmeniz gerekmemekle birlikte, uzlaşma kabiliyetiniz onu mutlu etmek için yeterli olmalıdır.

#5 Küçük Şeyleri Hatırlayın

Sohbetlerinize anlam katmanın bir başka yolu da, diğer önemli kişilerin neler söylediğini gerçekten dinlemektir.

Eğer partneriniz yöneticisi ile konuşmak istediği bir durumdan bahsediyorsa, takviminize not alın ve gününü sormayı unutmayın.  Sonrasında ayrıntılarla ilgilenen bir yaklaşımda olduğunuzu gören partneriz bu durumdan hoşlanacaktır.

Genel olarak, çok şey ifade eden bu küçük şeylerle ilginizi ve sevginizi ona göstermenin daha iyi bir yolu yok.

#6 Geçmişin Gitmesine İzin Verin

Geçmişte yaşananlar her zaman orada kalmazlar – ve hala bunu düşündüğünüzde bir ilişkide ilerlemek zorlaşır.

Geçmişte kalmaya devam ederken, ilişkide ilerleyemeyeceğinizi görmek zor olmasa gerek. Yine de geçmişte yaşadığınız olayları düşünmekten kendinizi alamıyorsanız, nedenini tekrardan düşünmek için bir işaret olacağını da unutmamalısınız. Bu durum affedemeyeceğiniz bir şey mi ya da daha derin hisler mi barındırıyor ona bakmak lazım. Bu yinelenen duygunun nedenine odaklanarak, kendi içinizde ve partnerinizle birlikte bu ilişkiden ne istediğinizi konuşarak netleştirmeniz,ilişkinizde yol almak için daha sağlıklı bir hareket olacaktır.

#7 Sevginizi Gösterin

sevgili

Eşinize minnettar olduğunuzu ifade etmenin yanı sıra, eylemler de onunla ne kadar ilgilendiğinizi gösterir. Partnerinizin elini bir lokantada gecenin sonuna birlikte yatmaya giderken, eşiniz hakkında ne hissettiğinizi bilirsiniz ve o da buna şahitlik edebilmelidir.

#8 Partnerinizin Sınırlarını Öğrenin

Partneriniz üzüldüğünde yalnız mı kalmak istiyor? Gün boyu mesajlaşmak istiyor mu?
Bu sorular basittir, ancak onlara verilen cevaplar, sınırları anlamanıza yardımcı olacak ve o sınırları geçmemeye yardımcı olacaktır. Genel olarak, partnerinizin gizlilik duygusu büyük olasılıkla sizinkilerden farklıdır. Sınırlarını bilmek ve onlara saygı duymak en iyi yoludur.

#9 Ne Zaman Özür Dileyeceğinizi Bilin 

Bazen haklı olmak şefkatli olmaktan daha önemli değildir. Bu bakış açısıyla çatışmaların önemi değişecektir çünkü her argüman kazanılması gereken bir meydan okuma değildir. Her şey için suçlama yapmaktan öte hangi savaşların savaşmaya değer olduğuna karar vermek gerekir. Haklı olduğunuzu bilmenin zaferi olsa da, özür dilemenin de vadesi vardır.

#10 Kendinize Odaklanmak İçin Zaman Ayırın

Kendimiz hakkında ne hissettiğimiz, bir ilişkide nasıl hareket edeceğimizin göstergesidir. Örneğin, kendinize güvenmiyorsanız ilişkinizde güvence ararsınız. Eşinizle herhangi bir yüksek davranış oluşmasını önlemek için güçlü bir benlik duygusuna sahip olmanız şarttır. Bunlar için, yeni bir hobiye yatırım yapın, bazı arkadaşlarınızla plan yapın ve kim olduğunuzu keşfetmek için adımlar atın. Kendinizi sevmeniz partnerinizin de size daha doğal bir sevgi göstermesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz