Ana SayfaAşkİlişkilerinizde Birbirinizi Tedavi İçin 5 Öneri

İlişkilerinizde Birbirinizi Tedavi İçin 5 Öneri

-

#1 Birlikte Kontrol Edin

İlişkiyi tartışmak için periyodik olarak birbirinize zaman ayırın. Bazen hayatınızda değişiklikler olur veya programlarınız meşgul olabilir ve bazı şeyleri birbirine bağlamak veya konuşmak için zamanı kaçırabilirsiniz. Baze ilişki hedeflerini ve beklentilerini ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Zor konuları görmezden gelerek ya da gitmelerini umut etmek, bir ilişkinin parçalanmasının bir yoludur.

Kontrol örneği “Dün anlaşmazlığımızdan sonra iyi mısınız? Yalnızca artık duygular ya da çözemediğimiz şeyler olup olmadığından emin olmak istedim” şeklinde olabilir.

İlişki beklentileri açısından aynı sayfada olup olmadığınızı partnerinize sorun. Birlikte hareket etmeyi, cinsel doyumu, evliliği, çocukları veya taşınmayı planlayabilirsiniz. Ne istediğinizi ve eşinizin buna nasıl uyduğunu açıklayın.

#2 Bir Saygı Temeli Yaratın

İlişkiler erken başlarda eğlenceli ve heyecan vericidir, ancak siz ve eşinizin saygıyla karşılandığından emin olmanız önemlidir. Eşinizden saygı isteyen yollarla davranın. Birbirinize kızgın olduğunuzda bile birbirinize saygıyla davranmaya çalışın.

Eşinizin istek, düşünce ve hisleri değerlidir. Eşinize, duygularını nasıl hissettiğinizi söyleyin. Karşılıklı saygı, sağlıklı bir ilişki çalışması yapmanın önemli bir parçasıdır.

İlişkinizde saygı yaratmak konusunda eşinizle konuşun. Adlandırma ya da cinsel dokunuş gibi “gerekenler” ve “yapılmaması gerekenler” in kararını verin.
“Adil dövüş” kurallarını uygulamak isteyebilirsiniz. Bunlar şöyle:

  • Aşağılayıcı bir dil yok
  • Suçlama yok
  • Bağırmak yok
  • Kuvvet kullanmamak
  • Boşanmaktan / ayrılmadan bahsedilme
  • Eşinize, neler düşündükleri / yaşadıklarını / hissettiklerini söylemeye çalışmayın
  • Şu anda kalın
  • Konuşmaya devam edin
  • Gerekli zaman aşımlarını kullanın

#3 Birlikte Kaliteli Zaman Geçirin

Yüz yüze birlikte zaman geçirmekten dijital iletişime geçmek kolaydır. Bununla birlikte bazen iletişim sırasında anlamlar kaybolabilir veya sözlü olmayan iletişim varolmaz hale gelir. Kaliteli vakit geçirmek ilişkinizi güçlendirmenize yardımcı olabilir, siz ve eşinizin birlikte hissedeceğiniz bağları artırabilir.

Düzenli olarak birlikte yapabileceğiniz etkinlikleri bulun. Her sabah bir fincan kahvenin tadını çıkarmak ya da gece birlikte okumak kadar basit olabilir.

Birlikte yeni bir şeyler denemek, birlikte vakit geçirmenin eğlenceli ve heyecan verici bir yolu olabilir. Çılgınca bir şey yapmak zorunda değilsiniz – hatta yeni bir restoranda yemeğe çıkmak ya da yeni bir mutfağı denemek eğlenceli bir deneyim olabilir.

#4 Birbirinize Yer Açın

Hiç kimse başka herkesi, her şeyi ve her rolü yerine getiremez. Eşinizin arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmesine ve hobileri için harekete geçmesine izin verin. Her birinin kendi zevkine göre kendi arkadaşlarını ve etkinliklerini yaşamaları önemlidir. İlişki başlangıcında her anı birlikte geçirmek isteyebilirsiniz, birbirinize zaman ayırıp birbirinizle saygı duyduğunuzdan ve harcanan zamanın ilişki için olumsuz bir şey ifade etmediğini bildiğinizden emin olabilirsiniz. Arkadaşınızı korumak için eşinizi destekleyin.

Arkadaşlarınızdan vazgeçmekten kaçının veya eşinizden vazgeçmemek için eşinize baskı yapın. Sağladıkları duygusal desteğe ve arkadaşlara sahip olmak önemlidir. Aynı şekilde, eşinizin ailenizi görüp görmeyeceğinize karar vermesine izin vermeyin.

#5 Değişiklikler Bekleyin

İlişkinizin büyük olasılıkla değişeceğini bilin. Kendiniz, eşiniz ve ilişkiniz için büyümeye izin verin. İlişkilerinizdeki değişikliklerin yeni büyüme fırsatları olduğunu kabul edin. Değişim kaçınılmazdır, bu yüzden değişiklikleri hoş karşılayın ve ilişkinin adapte olacağını kabul edin.

Değişiklikler meydana geldiğinde, derin bir nefes alın ve onlarla tek tek yaşamaya başlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz