Ana SayfaAşkİlişkilerin Temel Sorunu: Para

İlişkilerin Temel Sorunu: Para

-

Günümüz ilişkilerinde maddiyatın önemi kime sorarsanız sorun yok denecek kadar azdır fakat gerçekte detaylı bakıldığı zaman öyle değildir. Genelde ilişkide önemli olan ne diye bakıldığında herkes rahatlıkla sevgi, sadakat, saygı, özveri gibi cevaplar verebilir. Bu listenin dışında paranın önemini kimse vurgulamaz ya da paranın öneminin az olduğunu söyler. Az ya da çok para günümüzde ilişkiler üzerinde bir etki yaratmaktadır.

Bazı durumlarda İlişkilerin temel sorunu bile olabilen para için günümüz şartlarında kimse önemsiz yorumunu yapamaz. Klasik sözlerden birisi haline gelen sevgi ya da aşkın karın doyurmağı sözü ne yazık doğru bir sözdür.

Paranın ilişkilerin temel sorunu haline gelmesinin başlıca nedenlerinden birisi tutulamayacak maddi sözler verilmesidir. İlişki sırasında taraflar birbirlerine geleceğe yönelik maddi sözler verebilir fakat bunlar yerine getirilmediği zaman karşılıklı güven kaybı yaşanabilir. Bu durumlar ilişkilere ciddi zararlar verebilir.

Para bazen evlilikleri bile hüzünle sonlandıran bir etki yaratabilir. Ödenmeyen borçlar, faturalar ve yerine getirilmeyen sorumluluklar bazı evliliklerde şiddetli geçimsizlikle sonuçlanıp boşanmaya kadar gitmektedir. Bu yüzden para İlişkilerin temel sorunu haline gelebilmiştir.

Paranın yokluğu kadar çok olması durumda da ilişkilerde çeşitli sorunlar olabildiğini gözlemlemekteyiz. Kişi paranın çok olması durumda sorumluklarından vazgeçip, her şeyin para olduğu düşüncesine kapılabilir. Bu durumlarda yine para İlişkilerin temel sorunu haline gelmektedir.

Para konusunda bir diğer yapılan hata kişinin önceliklerini sıralamasıdır. Çok para kazanma uğruna partnerine verdiği önemi azaltan taraflar bu konuda hatalar yapmaktadırlar. Kariyerinize ya da ilişkinize vereceğiniz önemi dengelemeli ya da ilişkinize daha çok önem göstermelisiniz ki ikisini aynı anda idare edebilesiniz.

Kişilerle Parası İçin Birlikte Olmak

İlişkilerin temel sorunu haline gelen para konusunda bir başka yapılan hata ise kişilerle parası için birlikte olmak.  Bazen kendinize bile itiraf edemediğiniz durumlar olabilir bu onlardan birisidir. Kişiler partnerleri ile para için beraber olsalar bile bunu asla kendilerine kabul ettiremezler. Bu durumlarda kendinize partnerinizin parası olmasa bile onu tercih edip etmeyeceğinizi sormalı ve bir süre sonra çok paranın artık sizi tatmin, mutlu etmeyeceğini çok geçmeden anlamalısınız.

İlişkilerin Temel Sorunu: Paraİlişkilerde yapılan bir diğer hatada partneriniz ile para konusunda yarışa girmek. Daha çok para kazanarak ilişkide para konusunda söz sahibi olacağını düşünen kişiler partnerleri ile para yarışına girmeye başlıyor. Diğer taraftan partnerinden daha az kazanan kişiler ise kendini anlamsız bir psikolojik baskı altına alabiliyor. Eğer sizde böyle bir tutum halindeyseniz bundan anında vazgeçmelisiniz. Unutmayın ki siz beraber geçireceğiniz hayatınızda birbirinize her anlamda destek olmalı ve birbirinizi rakip olarak asla görmemelisiniz.

Günümüz çağının en temel öğelerinden olan para bu şekillerde ilişkilerin temel sorunu haline gelip çoğu ilişkilerde ciddi problemlere neden olmaktadır. Asla ama asla böyle durumların ilişkilerinizde olmasına izin vermemelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz