Ana SayfaModaİlişkileri Bitiren Nedenler...

İlişkileri Bitiren Nedenler…

İlişkilerin Devamı İçin Ne Yapmamalı...

-

İlişkiler Neden Biter? Çoğu insan sorunsuz bir ilişki ister. Ancak sorunsuz bir ilişki mümkün değildir. Onun için yaşanan sorunları fazla abartmadan atlatmak gerekir. İlişkilerde her zaman sorunlar yaşanabilir. Önemli olan iki taraftan birinin alttan alması ve uzlaşma ortamı sağlamasıdır. Ancak bazı ilişkilerde nedenler kuvvetli olduğu zaman ilişkiler gevşemez sona ermek zorunda kalabilir. Şimdi o ilişkiyi bitiren nedenler nelerdir bir göz atalım.

Kıskançlık: Kıskançlık dozunda ve yerinde olduğu zaman ilişkilerde bağ kuvvetlendiren bir şeydir Ancak aşırıya kaçıldığı zaman ve yerinde yapılmadığı takdirde ilişkinin sonunu bile getirebilmektedir. Kıskançlığın tadında bırakılmaması sonucu karşı taraf üzerinde baskı hisseder ve bu da ilişkiyi oldukça yıpratır. Çünkü aşırı kıskançlık karşı tarafa aslında güvenmediğinizin bir göstergesidir. Bu da ilişkiyi bitiren nedenler arasında oldukça geçerli bir sebeptir.Her kıskandığınız da karşı tarafa sürekli olarak sana güvenmiyorum mesajı vermiş olursunuz. Onun için ilişkinin devam etmesi aşırı kıskançlık durumunda pek de mümkün değildir. Zaten ilişkinin temelini güven oluşturur. Güven olmayan ortamda ilişkinin de devam etmesi mümkün değildir.

Aldatmak: Aldatmak aslında en çok ilişki bitiren sebepler arasındadır. Aldatan İnsan gerçekten sevmiyordur. İlişkinizde aldatma olayı ortaya çıkarsa yeterince sağlam bir sevginiz yok demektir. Temelinde sevgi olmayan ilişki de bitmeye mahkumdur. Ayrıca kişi karşıdakini değil kendini aldatıyordur bunu da unutmayalım.

Küçümsemek: İlişkilerde küçümsemek genellikle ilişki yaşayan insanların dengeli olmadığı durumlarda gözlenir. Eğer kişilerden bir taraf kendince daha üstün özelliklere sahipse karşı taraftaki kişiyi küçümseyebilir. Küçümseme ilişkiyi bitiren nedenler arasında en büyük faktörlerdendir. Zaten küçümsemenin olduğu bir ilişkide sevgi de olmayacaktır. Küçümseyen kişi zaten karşıdaki kişiyi küçük gördüğü için sevemeyecek,  küçümsenen kişi ise küçümsediğini gördüğü için karşıdaki kişiye karşı duyguları zamanla azalacaktır.

Yalan söylemek: Yalan söylemek ve güvenmemek aynı kategoride incelenebilir. İlişkiyi bitiren nedenler arasında sık olarak rastladığımız aldatmak bir nevi yalan söylemektir. Onun için ciddi bir problemdir. Bir ilişkide yalan olduğu zaman güven de olmaz. Güvenin de ilişkinin temelini oluşturduğunu ve güvensiz bir ilişkinin mümkün olamayacağını düşünürsek yalan söylenen bir ilişkinin de pek parlak bir sonu olduğunu söyleyemeyiz

Mesafe: Uzun mesafe ilişkileri sıklıkla rastladığımız ilişkilerden. Bu durum genellikle farklı şehirlerde okuyan kişilerin okul bittikten sonra farklı şehirlere göç etmesi ile meydana geliyor. Ayrıca kişi başka bir şehre göç ettiği zaman veya bunun gibi durumlarda mesafe çoğaldığı zaman kişiler görüşemez ve yakın mesafede birbirine alışan çiftler mesafe uzadığı için çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Aslında eğer ki zaten siz uzakken ilişkiniz başladıysa mesafe çok da problem olmayacaktır. Ancak alıştıktan sonra araya mesafe girmesi ilişkinin dengesini bozacak ilişkide sıkıntı çekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz