Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda İlişkiden Zevk Alamıyorum Neden?

İlişkiden Zevk Alamıyorum Neden?

-

Cinselliğin kolay ve doğal bir şekilde gerçekleşmesi beklense de gerçekte durum farklı olabilmektedir. Pek çok kişinin ailesinden, kültürel faktörlerden, dini değerlerden, okuldan, iş hayatından ve dış dünyadan almış olduğu mesajlar nedeniyle cinsellik konusu tehlikeli bir hale gelebilmektedir.

Cinsellik konusunda yaşanan huzursuzluk ve ilişkiden zevk alamama durumu tamamen toplumun cinselliğe bakış açısıyla doğru orantılıdır.

Cinsellikte Farkındalık ve Sabrın Önemi

Hem erkekler hem de kadınlar ilişkiden zevk alamama nedenlerini merak etmektedir. Cinsellikte yaşanan zorluklar ve ilişki esnasında zevk alamama durumlarının ortaya çıkması halinde sabırlı olmak ve fevri davranmamak çok önemlidir.

Cinsellikten zevk alamadığınızda bu durumun neden kaynaklandığını bulmak oldukça önemlidir. Kendinize soracağınız birkaç soruyla ilişkinizden neden zevk alamadığınızı fark edebilir ve nedenlere bağlı olarak çözümler üretebilirsiniz.

İlişki esnasında vücudunuzun verdiği tepkiler, duygular, kalbinizin atış hızı, aklınızdan geçen düşünceler sizin ilişkinizden zevk alıp almadığınızı ortaya koyan temel kriterlerdir.

Geçmişle Bağlantıların İlişkinizde Zevk Alamamanıza Etkileri

İlişkiden zevk almıyorum diyen pek çok erkek ve kadın geçmişle bağlantılarına saplantılı kalmaktadır. Geçmişte yaşamış olduğunuz duygusal tepkimeler, taciz veya yetişme tarzı ilişkide zevk almaya engel en önemli durumlardır.

Ayrıca ilişkinizin nasıl olduğu da ilişki esnasında zevk almanıza engel olan en önemli konuların başında gelmektedir. Karşı karşıya kalmış olduğunuz durumu partnerinize anlatarak ilişkinizi renklendirebilir ve tutkulu hale getirebilirsiniz.

İlişkiden Zevk Alabilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

İlişki esnasında zevk almak istiyorsanız öncelikle yavaş ve sakin olmalısınız. Kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak cinsel aktiviteler gerçekleştirmeye özen göstermeli ve partnerinizle göz teması kurmaya çalışmalısınız.

İlişkiden zevk almanın yollarından biri de neye ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. Herkesin ihtiyaçları ve beklentileri aynı olmayabilir. Kimileri sert dokunuşlar severken kimileri yumuşak dokunuşlarsan hoşlanır.

Kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız partnerinize bu durumu belirtebilir ilişkinizi istekleriniz doğrultusunda yaşayarak zevk almaya başlayabilirsiniz. Cinsellik hakkında konuşmak cinsellikten zevk almanın en önemli yoludur. Cinsel fantezilerinizi partnerinizle paylaşabilir ve cinsel ilişki sırasında sevdiğiniz fantezileri uygulayarak ilişkiden zevk alma imkanına sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size...