Ana SayfaBurçlarİkizler Burcunun Genel Özellikleri

İkizler Burcunun Genel Özellikleri

-

İkizler Burçları merkür gezegeninin etkisi altındadır. Zeka ve canlılık bu burçların temel özelliğidir. Hava gurubundan olan ikizler burcunda pozitif hava hakimdir. Üstün bir zekaya sahiptirler. Olayları çok çabuk analiz edebilirler. Yardımsever ve neşeli olmaları toplum tarafından çok sevilen bireyler olmalarına kapı açar. En büyük emelleri araştırmacı bir gazeteci yada yazar olmaktır. Meşhur olmak, ün ve şöhret sahibi olmayı çok arzularlar. Süreklilik ikizler için çok önemlidir. İşlerinde süreklilik söz konusudur.

İkizler Burçlarının en kötü huyu çok konuşmalarıdır. Bu yüzden çok hata yaparlar. Çok konuşmaları bazen dostları tarafından sıkıcı bulunur. Hoş ve neşeli sohbetleri çok konuşma huyunu çoğu zaman perdeler. İkizler önemli işlerini çarşamba günleri hallederler. Bu gün ikizler için şanslı bir gündür. 3, 5, 24, 233, 3545 sayıları ikizler için anlamlı ve değerlidir. Bu rakamlar ikizlerin hayatına nüfus eder.

İkizler Burçları akik ve inci taşlarını severler. Koku olarak gerdanya, yasemin ve sümbülü tercih ederler. Modern batı müziği ikizlerin ruhunu okşar. Hareketli parçalar dinleyerek pozitif yaşantılarını neşelendirirler. Hastalık olarak genelde solunum ve sinir yolu hastalıkları çekerler. İkizler burçları terazi ve kova burçları ile uyumlu çift olabilirken, başak ve yaylarla uyumu çok zordur.

İkizler Burçları birçok meslek dalında başarılı olabilir. Çok yönlü kişiliğe sahip olan ikizler komisyoncu, bankacı, yargıç, diplomat, edebiyatçı, yazar, gazeteci, radyo sunuucu ve bilgisayar uzmanı mesleklerinde başarılı olabilirler.

İkizler Burçlarına mensup ünlüler vardır. Ünlü sinema sanatçısı Adile Naşit, eski başbakan Bülent Ecevit, araştırmacı gazeteci Çetin Altan İkizler burcundan olan yerli ünlülerdir. John Kenedy, Tony Curtis, Johan Curtis, John Wayne, Kathen Turner ikizler burcundan olan yabancı ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz