Ana SayfaBurçlarİkizler Burcunun Genel Karakter Özellikleri

İkizler Burcunun Genel Karakter Özellikleri

-

İkizler burçları Zodyak’ın üçüncü burcu olarak belirgin özelliklere sahiptir. Yazın habercisi olarak bilinen burç hava gurubunun özelliklerini taşır. Değişken özelliklere sahip olan ikizler sabırsız olarak bilinir. Sabır güçleri zayıftır. Bu yüzden çabuk sinirlenirler. Tahammül güçleri zayıf olduğu için kavgacı ve tartışmacı bir kimliği vardır. Çevresindeki olayların neden ve niyesini çok sorgular. Bu durum çoğu zaman çevresi tarafından hoş karşılanmaz. Aşırı sorgulayıcı olmaları ve şüpheci olmaları çevresindeki insanlar tarafından güvensizlik olarak algılanabilir.

İkizler burçları kararlı ne istediğini bilen bir burçtur. İstediğini almadan peşinizi asla bırakmaz. Haklarını savunmayı ve aramayı çok iyi bilirler. Eşitlik ilkesine göre hizmet ederler. Eşitsizliğe ve adaletsizliğe tahammül edemezler. Haksızlığa kesinlikle boyun eğmezler. Her ne pahasına olursa olsun haksızlığın karşısında dururlar. Canlı ve sağlam bir karakteri vardır. Bulundukları ortama neşe ve zenginlik katarlar. Fikirleri ile insanları uçta yaşatmayı görünmeyeni göstermeyi başarırlar.

İkizler Burcu Gemini

İkizler burçları özgürlüğüne çok düşkündür. Özgürlükleri için yaşarlar. Risk almayı severler. Hayatın risklerle dolu olduğunu bilirler. Risk almadan yaşamanın yaşamak olduğunu düşünmezler. Kazanmak başarılı olmak için risk almanın doğal olduğunu risk almayan insanları korkaklık ve beceriksizlikle suçlarlar. Savaşmadan kaybetmektense savaşarak şerefli bir şekilde kaybetmeyi tercih ederler.

İkizler burçları beceriye dayanan ve içinde hız ve adrenalin barındıran işlerle ilgilenmeyi severler. Yüzmek, ata binmek, paraşütle atlamak gibi tehlikeli ve içinde adrenalin barındıran aktiviteleri severek yaparlar. Lider yeteneğe sahiptirler. İkizler çocukları iyi bir oyun kurucusudur. İkizler erkeği genel müdür, koordinatör, komutan gibi liderlik özelliği gerektiren mesleklere yönelirler. Liderlik ruhu ile çevresindeki insanları arkasına takabilirler.Neşeli ve iyimser özellikleri ile toplum tarafından sevilen bir kişiliğe sahiptirler.

İkizler Burcu Ünlüleri

Adile Naşit, Bülent Ecevit, Tansu Çiller, Çetin Altan, George Bush, J.Paul Sartre, Marilyn Monroe, Clint Eastwood, Tcıny Curtis, Che Guevera, John F. Kennedy, John Wayne, Thomas Mann, Erdal İnönü. Şebnem Özinal Kerem Alışık Kenan Doğulu Nilüfer, Bülent Ersoy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz