Home Estetik Hollywood Yanağı Estetiği (Mid-Face Lift)

Hollywood Yanağı Estetiği (Mid-Face Lift)

0

Hollywood Yanağı Estetiği: Her toplum için güzellik algısı farklıdır. Güzellik algısı dönemden döneme değişiklik göstermektedir. Önceleri dolgun ve şişman yanaklar şimdi ise yüz kemiklerinin belirgin olduğu yüz hatları güzel olarak nitelendirilmektedir. Ancak bütün kadınlar kemikli ve belirgin yanak hatlarına sahip olmayabilir. Günümüzde tıbbın gelişmesi ile birlikte yapılan medikal estetik işlemleri veya ameliyatlarla istenilen formalara kolaylıkla sahip olunabiliyor. Hollywood yanağı estetiği son yıllarda göze çarpan ve sıklıkla uygulanan estetik operasyonlardandır.

Nedir?

Hollywood yanağı estetiği yüz hatlarının daha köşeli olması için yapılan, ayrıca yüzdeki kemikleri belirginleştirmek için de gerçekleştirilen bir operasyondur .Operasyon bölgesindeki yanaklardan fazla olan yağlar alınır. Ameliyat genellikle ağız içinden gerçekleştirilir. Bunun için ameliyat sonrası yüzde herhangi bir iz kalmaz. Ameliyat sonrası birkaç gün şişlik olabilmektedir ancak birkaç günlük şişlik sonrası sonuçlar son derece tatmin edici olmakta ve hastaları oldukça mutlu etmektedir.

Nasıl Gerçekleştirilir

Kişinin yüz hatlarının daha köşeli bir hale getirilmesi için uygulanan Hollywood yanağı estetiği genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genel anestezi altında gerçekleştirildiği için konusunda uzman kişilerce ve güvenli ortamlarda yapılması gerekir. Plastik cerrahlar tarafından   özel bir klinikte veya hastanelerde gerçekleştirilen bu işlem sonrasında hastada herhangi bir iz kalmaz. Alınacak yağ miktarına ise hastanın tamamen yüz şeklinin biçimine göre karar verilir. Operasyondan sonra hastanın çene ve yanak üçgeninin hastanın yüz yapısı ile orantılı bir şekilde olması ve işlem sonrasında hastanın operasyon alanındaki cerrahi dikişlerin kişiye rahatsızlık vermemesi için konusunda uzman doktorlarca yapılması oldukça önemlidir. Ayrıca operasyonu gerçekleştirecek olan hastanın çene yapısı , elmacık kemikleri ve yaşı hastadan alınacak yağ miktarının ayarlanmasında önemli etkendir.

Operasyon Sonrası Çöküklük Olur Mu?

Hollywood yanağı ameliyatı sonrasında yanaklarda rahatsız edici bir çökme gerçekleşmemektedir. Sonuç tamamen hastanın istediği şekilde yanaklara çekicilik veren bir şekilde olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlem ağız  içerisinden gerçekleştiği için ağız içerisindeki kısımda dikişler olduğundan dolayı hasta operasyondan sonra birkaç gün sıvı gıda ile beslenmelidir. Üç gün ağız içi gargara uygulaması ve hijyeni tam olarak sağlanması önemlidir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version