Ana SayfaModaHint Kınası İle Yapabilecekleriniz

Hint Kınası İle Yapabilecekleriniz

-

HİNT KINASI İLE YAPILABİLECEKLER: Hint kınası faydaları ile bilinen bir üründür. Özellikle saçlarda kullanıldığında saç dökülmesinin önüne geçer. Saç dökülmesinin önüne geçtiği gibi aynı zamanda saçlarınıza da muhteşem bir renk verir. Hint kinasi ile yapılabilecekler sadece saçlarda da sınırlı değil. Hint kınası ile aynı zamanda vücudunuzdaki istediğiniz yerlere geçici dövme yaptırabilirsiniz. Oldukça hoş duran dövmeler en çok ellere yapılıyor. Güzel şekiller verilerek yapılan Hint kınası dövmeleri ellere farklı bir hava atıyor. Hint kınası ile bir diğer yapılabileceklere  göz atalım.

Saç Boyama: Saçların da problem yaşayanlar Hint kınası ile saçlarını boyayarak problemlerinden büyük oranda kurtulabilirler ancak burada önemli olan Hint kınasını düzenli olarak uygulamaktır. Her şeyde olduğu gibi bu da düzenli ve süreklilik istediği için sabırlı olarak kınayı uygulamamız gerekiyor. Hemen sonuç alamayabilirsiniz ancak uygulamasını bırakırsanız sonuç almanız mümkün değil ilerisinde de. Ancak burada önemli bir nokta var ki o da saçlarınızı bir kez kınası ile boyadığımız zaman sonrasında saçınızı normal boya ile boyamanız mümkün değil bir daha. Hint kınası uygulandıktan sonra kına diğer boyaları kabul etmiyor , içine işlemiyor . Aslında buradan Hint kınasının saçı nasıl koruduğunu anlayabiliyoruz.

Saçlar Hangi Renk Olur: Hint kınası ile yapılabilecekler  arasından saç boyasını tercih ettiyseniz ve Hint kınası ile saçlarınızı boyamaya karar verdiyseniz seçenekleriniz siyah ve kızıl tonları olacaktır. Boyayı hazırlarken siyah ve kırmızı tonlarını değişik miktarlarda kullanarak ara bir tonda elde edebilirsiniz.

kızıl saç

Saçlar Nasıl Boyanır? Hint kınası ile saçları boyamak için bütün malzemeleri hazırlıyorsunuz. Sonra  maske yaparken etrafı kirletme ihtimaliniz yüksek olduğu için maskeyi banyonuzda uygulamanızda fayda var. Saçlarınız uzunsa uzunluğa bağlı olarak iki veya üç kısaysa bir paket Hint kınası size yeterli gelecektir. Kınayı bir kaba aktardıktan sonra üzerine zeytinyağı zerdeçal biraz süt ve limon eklerseniz saçlarınız için daha besleyici bir karışım olacaktır. Saçlarınızda kızıl tonları istiyorsanız eğer bu karışıma soğan kabuğu atmanız gerekiyor.

Zararlı mı? Hint kınası doğal bir malzeme olduğu için herhangi bir zararı yoktur. Kınayı uygularken çeşitli malzemeler de kattığımız için kuru bir saç derisine sahipseniz bunun önüne geçmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz