Ana SayfaModaHerkesin Hayalinde Olan 10 İş

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

-

Çoğu yönetici muhtemelen gelirin çalışanlardan daha önemli olduğunu söyleyebilir. Fakat ana sırrı bilmiyorlar: Bir şirketin başarısı, doğrudan orada çalışanların mutluluğuna bağlıdır.
Necibe.com size bunun kanıtını sunmaya hazır. Bu listede yer alan her şirket, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun büyümeye ve her geçen gün yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor.

Chatri Sityodtong, 100 çalışanını tatile Maldivlere göndermek için 400.000 £ harcadı.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Bir MMA şirketi olan Evolve’un kurucusu, bu büyük hediye ile şirketin gelirini her yıl %30 arttırdığı için, çalışanlarına şükranlarını sunmaya karar verdi.
Üstelik bu da ilk hediyesi değil. Sityodtong daha önce de çalışanlarını başka konumlara göndermiş ve bu süprizlerin gizli tutulması konusunda oldukça hassas davranıyor. Çalışanlarının bildiği tek şey, 5 yıldızlı otellerde lüks dairelerin onları beklediği.

BrewDog bira fabrikası, Köpek yavrusu sahiplenen her çalışanına bir hafta izin veriyor.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Ailenize yeni bir birey katıldığında oldukça duygusal olursunuz ve ona alışmak oldukça uzun sürebilir. BrewDog bira fabrikası ise artık çalışanlarına yeni bir köpek evlat edindiklerinde, onlara bir haftalık ücretli tatil imkanı sunuyor.

Dan Price, gelirinin bir kısmını çalışanları ile paylaştı.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Gravity Payments’ın kurucusu Dan Price, çalışanları ile daha verimli çalışmak istedi ve herkesin ücretini yılda 70.000 dolara yükseltmek için kendi gelirini paylaştı.
Nezaketin bumerang’ı onu çok bekletmedi. Dünyanın en iyi patronuna şükran duygusu olarak, çalışanlar 6 ay boyunca tasarruf sağladı ve iş gününün ortasında kendisine bir sürpriz yaptı: Düşlediği elektrikli arabayı almayı hiç hayal edemezdi, ancak çalışanları rüyasını gerçeğe dönüştürdü.

Savji Dholakia, tüm çalışanlara 5 yıl içinde daire ve araba vermeyi amaçladı.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Hare Krishna Exports, yüzlerce işçiyle elmas ihraç eden büyük bir Hint şirketi. Dolayısıyla, CEO’nun bu tür jestlere para harcaması şaşırtıcı değil. Savji, 2016 yılının Nisan ayında en verimli çalışanlara 1.260 araç ve 400 daire satın aldı.
Böyle cömert bir patronun ise enteresan bir oğlu olduğu dikkat çekiyor: 21 yaşındaki genç adamı, ülkenin güneyindeki küçük bir kırsal kasabaya tecrübe kazanması için gönderdi ve ona 7000 rupi (108 $) para gönderiyor.

Stefan Sagmeister çalışanlarına her 7 yılda bir bir yıl izin veriyor.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Bu ünlü grafik tasarımcı ve Sagmeister & Walsh’ın sahibi, böyle uzun bir tatiliniz yoksa, bir sanatçı olarak potansiyelinizi kaybedebileceğini düşünüyor.
Bu düşünceyi kanıtlamak için, ilk tatilinde Stefan sadece dünyayı iyileştirmek ve gezmekle kalmadı, aynı zamanda önümüzdeki 7 yıl içinde getirebileceği birçok yeni fikir ortaya attı.

Lee McAteer ofisi bir top havuzuna dönüştürdü.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Her iyi patron, çalışanlarının çalışma yerlerinde kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak için uğraşır ve daha verimli çalışabilmeleri için olabildiğince rahat ortam yaratmaya uğraşır. İngiltere Manchester’da Invasion şirketinin sahibi daha da ileri gitti. Patron, büroyu dev bir top havuzuna çevirerek çalışanlarını şaşırttı.

Lee ve yardımcıları, saat 03.00’dan sabah 08.00’e kadar 250.000 renkli topu boşaltmakla meşgul oldular. Bazıları, bu yaptığı şeyle çalışanların hayatlarının değişmeyeceğini söyleyebilir, ancak bu doğru değil. Geniş görüşlü patron çalışanlarına, parayla satın alınamayacak şeyi verdi: hayatları boyunca hatırlayacakları mutluluk ve güzel bir eğlence.

Home & Co yönetimi, kadın çalışanlarının sevgilileriyle ayrıldıklarında bir gün izin veriyor.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Bu pazarlama şirketi, bir kişinin kalbinde müthiş bir kargaşa varsa eğer ve sevgiyle ilgili sorunlar yaşıyorsa, bu duruma sempati duyuyor ve onlara zaman tanıyor. İlginçtir ki, 20 yaşındaki bayanların ağlaması için sadece bir gün izin veriliyor; 25 yaşından büyük olanlar 2 gün, 30+ kadın 3 gün izin alabiliyor.
Şirket yönetimi, bir kadının yaşının büyük olmasının, kalp kırılmasının daha da zorlaştığını düşünüyor, bu yüzden iyileşmeleri için daha fazla zamana ihtiyacları olduğunu söylüyor. Ayrıca, Hime & Co çalışanlarının aldığı tek güzel hediye bu değil: Çalışan herkes, sezon satışlarında yarım gün alışveriş yapabilir.

Asana, çalışanlarına nefis öğle yemeği ve çikolata ikram ediyor.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Facebook kurucuları tarafından kurulan şirket, lezzetli ve sağlıklı yiyeceklerin yalnızca çalışanların performansını olumlu yönde etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda onları biraz mutlu ettiklerini düşünüyor.
Yönetim, her gün enfes yemekler hazırlaması için birinci sınıf aşçılar tuttu ve ofislerinde her zaman bol miktarda çikolata bulunduruyor. Bu gibi şeyler, küçük görünüyor olabilir ama kendinizi değerli hissetmenize neden oluyor.

Alex Rios işine geç kalan şefi için araba satın aldı.

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

Alex Rios’un birkaç yıldır yanında çalıştığı Veronica Solis, özen ve sıkı çalışmasıyla bulunabilecek en iyi şef olduğunu kanıtladı.
Kanserle savaşı büyük bir başarı ile kazanan kadın patronunun asla vazgeçmeyeceği ilham kaynağıydı. Ancak toplu taşıma sorunları nedeniyle işine zamanında ulaşamayan Veronica, bir gün gözyaşları içerisinde patronunu çağırdı ve kendisinin yerine başkasını işe almasını söyledi. Çünkü işleri aksatıyordu ve elinden hiç birşey gelmiyordu. Böylece işini de tehlikeye atmış oldu.
Alex , Veronica’yı işten atmak yerine, ona bir araba satın alarak sorunu çözdü. Kendisinin de söylediği gibi, “Bu gibi hediyeleri insanlara her zaman sunamıyoruz. Ama eğer imkanımız varsa ve mutlu olacaklarsa neden yapmayalım ki?”

Bonus: Stacey Thompson, Flex Lewis ile röportaj yapıyor

Herkesin Hayalinde Olan 10 İş

İlla ki şirketinizin sizi mutlu etmesi veya size hoş süprizler yapması gerekmez. İşini sevmek için bazen farklı durumlar da söz konusudur. Röportajı yapan kadına bakın, keyfi yerinde gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz