Ana SayfaKişisel BakımHer Kadının Bilmesi Gereken Güzellik İpuçları

Her Kadının Bilmesi Gereken Güzellik İpuçları

-

Gerçek kadınlar güzel görünmek için ne yapıyor? Öğrenmek için güzellik uzmanlarını ve blog sayfalarını araştırdık ve sırlarını öğrendik. Bu yazımızda, muhteşem saçlar, parlayan bir çift ve muhteşem bir makyaj için en iyi güzellik ipuçlarını bulabilirsiniz…

Hızlı Oje kurutma yolları

Oje kurutucunuz yoksa, oje sürdükten sonra tırnaklarınızı bir kase buz dolu suyun içine koyarak daha hızlı kurumalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tırnaklarınıza oje sürmeden önce, tırnakların etrafına zeytinyağı sürdüğünüzde, ojenin çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz makyajı için ipuçları

Makyaj yaparken göz çevrenizde parlak bir görünüm yaratmak için, göz kremi sürmeden önce, parmağınızı ilk olarak bir göz balm’ına batırıp göz çevrenize uygulayın ve ardından üzerine kapatıcı uygulayın. Eye balm ile yaratacağınız kremsi doku, kapatıcının göz çevresindeki çizgilere girmesini engeller.

Makyaj ipuçları

 

Kuru bir cildiniz varsa, fondötenin üzerine pudra sürmek yerine, cildinizde iyi bir makyaj temeli oluşturmak ve süper doğal bir parlaklık yaratmak için, fondöten uygulamadan önce yanaklarınıza birkaç damla yüz yağı uygulayın.

Göz kalemi nasıl korunmalı?

Göz ya da dudak kaleminizin ucu çok yumuşak olmaya başladıysa, kalemi açmadan önce, yaklaşık bir saat kadar buzdolabınızda bırakmayı deneyin. Böylece dudak kaleminin ucu daha az kremsi olacak. Siz de her seferinde kalemi açmaktan ve israf etmekten vazgeçeceksiniz.

Hindistan cevizi yağı ile makyaj temizleme

Makyaj temizleme mendiliniz ya da yağınız yoksa üzülmeyin. Makyaj temizliği için Hindistan cevizi yağı kullanmak da aynı işlevi görür. Pamuğun üzerine bir miktar yağ alıp, cildinizi bu yağ ile makyajdan ve kalıntılardan arındırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz