Home Spor Her Gün Yürüyüş Yapmanın Sağlayacağı 8 Fayda

Her Gün Yürüyüş Yapmanın Sağlayacağı 8 Fayda

Sağlıkla Yürümek...

0

Sağlığınızı düzenlemek, şekil ve formda kalmak için mümkün olan her şeyi yapmalısınız. Düzenli yürüyüş yapmak yapabileceğiniz en faydalı egzersizlerden biridir.

Kilo kaybına yardımcı olur, kalp ve ruh sağlığını güçlendirir, ruh halini iyileştirir ve vücuttaki D vitamini seviyelerini iyileştirir. Bu düşük etkili egzersizin günlük sadece 30 dakikası aşağıdaki avantajları sağlayacaktır:

Bağışıklık sistemini güçlendirir: Günde yarım saat yürüyüş, vücudun bağışıklık sistemindeki hücre seviyelerini artırır.

Ruh sağlığını iyileştirir: Yürüyüş, ruh halini iyileştirir ve anksiyete ve depresyon belirtilerini tedavi eder.

Kardiyovasküler sağlığını iyileştirir: Günlük 20 dakika yürüme, kalp hastalığı riskini% 30 oranında azaltır.

İleri yaşta hareketliliğe yardımcı olur: Yürüyüş, 60 ila 89 yaşlarındaki kişilerde fiziksel sağlık için çok faydalıdır. Küçük yaşta fiziksel yetersizliğe sahip olma riski çok düşük olduğundan düzenli olarak yürüyüş yapmak yaşlandığınızda pek çok riski azaltacaktır.

Kilo kaybında etkili yardımcı: Düzenli yürümek, insan vücudundaki 32 obezite destekleyici genin etkilerini azaltacaktır.

Tatlılar için istekleri azaltır: 15 dakika yürümek şekerli yiyecekler için istekleri frenlemenize yardımcı olur ve stres nedeniyle istekleri tedavi eder.

Bellek geliştirir: Yürümek, yaşlı hastalarda hipokampüsün boyutunu arttırmaya yardımcı olduğu için hafızayı iyileştirir.

Akciğer Kapasitesini Artırır: Yürürken daha fazla oksijen alırsınız ve daha büyük bir hacimde oksijen ve karbondioksit değişimi, akciğerlerin kapasitesini, aynı zamanda dayanıklılığınızı ve egzersiz performansınızı artırır.

Kasları Güçlendirir: Yürümek, kasları güçlendirir ve dirençli kılar, aynı zamanda kas kaybını önler.

Sindirimi İyileştirir: Yürümek kilo vermeyi destekler ve sindirimi güçlendirir, böylece gastrointestinal rahatsızlık, şişkinlik, kabızlık, ishal ve hatta kolon kanserini önler.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version