Ana SayfaKişisel GelişimHayata Dair Bilinmesi Gereken 8 Bilgi

Hayata Dair Bilinmesi Gereken 8 Bilgi

-

Hayata dair bilinmesi dereken şeyler vardır. Mesela zaman zaman ihtiyaç duyduğunuz, bazen bilmediğiniz için ah vah ettiğiniz ve keşke şimdiye kadar öğrenseymişim dediğiniz, öğrendikten sonra da ne kadar önemli olduğunu kavradığınız şeyler olmuştur. İşte bunlardan 8’i;

1-) Heimlich Manevrası
Bunu nasıl yapacağını bilmiyor musunuz? O zaman öğrenmekte daha fazla geç kalmayın. Kim bilir belki bu gece bir hayat kurtarabilirsiniz. Gittiğiniz bir restaurantta bunu bilen tek kişi siz olabilirsiniz. Küçük bir çocuğunuz varsa emin olun bunu öğrenmeniz çok daha önemli. İnternetten hemen araştırın ve bunu mutlaka öğrenin.

2-) Bilgisayar
Hala teknolojiye direnenlerden misiniz yoksa? Hala mı vezne kuyruklarında, bankamatik sıralarında geçiyor ömrünüz? Artık bilgisayar kullanıp, internet bankacılığı ile tanışmanın, avantajlı alış-veriş fırsatlarından yararlanmanın vakti sizce de gelmedi mi? Ne kadar kolay olduğunu görünce oh be diyeceksiniz.

3-) Otomobil Lastiği
Bir arabanız var ve siz lastik değiştirmeyi bilmiyorsunuz öyle mi? Hadi canım. Zor bir durumda, sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarmak için bu size çok lazım olabilir. Daha fazla geç kalmadan öğrenmenin vakti geldi de geçiyor değil mi?

4-) Vahşi Yaşam
Belki günümüz dünyasında kulağa çok acayip ve komik gelebilir. Lakin vahşi yaşamda hayatta kalmak için temel bilgilere sahip olmak ve bunları bilmek size hiçbir şey kaybettirmeyecektir. Kim bilir belki dinozorlar geri gelir, dağda arabanız bozulur ve siz birkaç gün orada kalmak zorunda kalırsınız ya da ormanda yürüyüşe çıkınca kaybolursunuz ve telefonunuzun şarjı da bitmiştir. Olur mu olur …

5-) Yemek
Yemek yemeyi hepimiz iyi biliriz de ya yapmayı. Evde yemekleri sadece eşiniz mi yapıyor beyler? Bir hafta bekar kaldığınızda dışarıdan sağlıksız yemekler yemekten veya yumurta pişirmekten bıkmadınız mı? Yemek yapmayı, en azından kendi karnını doyuracak kadar öğrenmelisin dostum.

6-) Yüzme
“Eğer siz yüzme biliyor olsaydınız belki de o çocuk şimdi hayatta olacaktı.” Böyle bir duyguyu yaşamak istemeyiz değil mi? Eee o zaman yüzme öğrenmek için geç kalmadınız mı? Belki de bir hayatın devamı sizin yüzme öğrenmenize bağlı.

7-) İlkyardım
Önünüzde birisi bayıldı ya da kötü bir kaza oldu. Ve sizin ilkyardım bilginiz sayesinde bir hayat kurtuldu. Nasıl? Güzel bir duygu değil mi? Hadi o zaman ilkyardım öğrenmeye.

😎 Harita
Artık navigasyonlar var canım. Teknolojinin insanoğlunu çok defa yolda bıraktığına şahit olduk hepimiz. Harita ve pusula bakmayı öğrenmek emin olun size hiçbir şey kaybettirmez. Atın cebinize, dursun bi kenarda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz