Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda Hangi Yiyecekler Cinsel Gücü Arttırır?

Hangi Yiyecekler Cinsel Gücü Arttırır?

-

Beslenmek için tükettiğimiz gıdaların bazıları tarihin derinliklerinden günümüze kadar cinsel gücü artıran yiyecekler içecekler olarak ulaşmış, içerdikleri maddelerle cinsel yaşamı renklendirmeye devam etmektedir.

Hem kadınlarda hem de erkelerde cinsel gücü ve cinsel isteği artıran yiyeceklerin ortak özellikleri doğal olmaları ve doğadan kolaylıkla bulunabilir olmalarıdır. Günlük diyet listemizde yer alan yiyecek ve içeceklerin çoğu cinsel gücü artırma özelliğine sahiptir.

Cinsel Gücü Artıran Yiyeceklerin İçerikleri

Erkeklerde ve kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler genellikle aynıdır. Cinsel gücü artıran yiyeceklerde B12 vitamini dikkati çekmektedir. Örneğin maydanoz, rahatlatıcı özelliği ve yüksek B12 vitamini içeriği ile hem psikolojik hem de fizyolojik olarak cinsellikle ilgili sorunu olanlara önerilmektedir.

İçeriğindeki A,B,C, vitaminleri ve sayısız mineralleriyle tam bir depo olarak adlandırabileceğimiz sarımsak, pişirilerek tüketildiğinde doğru bir cinsel güç artırıcı olarak sofralarımızda yer almaktadır.

Rahatlama ve mutluluk hormonlarının fazlasıyla salgılanması çikolata ile mümkünken, bu hormonların salgılanması ile cinsel performansın artması doğru orantılı olarak bilinmektedir. Çikolatanın güçlü afrodizyak etkisi özellikle kadınların cinsel yaşamlarını hareketlendirmektedir.

Doğru Yiyeceklerle Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam Mümkün

Belki de bilmeden tükettiğimiz pek çok yiyecek, içerdiği vitamin ve minerallerle cinsel hayatı hareketlendirecek ve renklendirecek özelliğe sahiptir. Avokado, muz, bal, fesleğen gibi yiyeceklerin cinsel gücü ve isteği artırdığı bilinmektedir.

Cinsel gücü artırmanın yolları arasında en kolayı, sizlere önerdiğimiz yiyecekler günlük beslenme listenizde yer vermek olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, bu gıdaların doğal olması gerekliliğidir.

Stresi azaltan ve gerekli hormonların salgılanmasını sağlayan bu yiyecekler ile düzenli bir cinsel yaşamı olan eşler daha mutlu, daha pozitif ve daha sağlıklı olmaktadırlar.

Sağlıklı Beslenirken Cinsel Gücünüzü Artırın

Cinsel gücün ve isteğin artmasında etkili olduğu kanıtlanmış olan zencefil, bal, incir, fındık, çilek, çikolata, muz, havyar, kereviz, lahana, istiridye gibi yiyeceklere sofralarınızda yer vererek hem sağlıklı beslenebilir hem de sağlıklı bir cinsel yaşam ile mutlu olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...