Home Hamilelik Hamilelikte Cinsel İlişki Güvenli Mi?

Hamilelikte Cinsel İlişki Güvenli Mi?

0
Hamilelikte Cinsel İlişki

Her 2 erkekten birinin, eşleri hamile kaldıklarında onları daha çok arzuladığını biliyor muydunuz? Eğer hamileyseniz, eşinizin de aynı şekilde hissetme ihtimali yüksektir. Bununla birlikte hamilelikte cinsel ilişki her zaman bir tartışma konusudur ve konuyla ilgili farklı görüşler vardır. Peki, hamilelikte cinsel ilişki güvenli midir?

Cinsellik, sağlıklı bir aşk ilişkisi için önemlidir. Dolayısıyla hamilelik döneminde cinsel ilişki konusunda olabildiğince fazla bilgiye sahip olmak istemeniz oldukça normaldir. Eğer hamileyseniz, seks yapabilirsiniz, ancak hepsi güvenli ve sağlıklı bir hamileliğe bağlı. Bununla birlikte, hamilelik döneminde cinsel yaşamanızda bazı değişiklikler için de hazırlıklı olmalısınız. Cinsellik, hamilelik öncesi dönemle aynı olmayacaktır.

Hamileliğiniz sağlıklı bir şekilde ilerlediği sürece, hamilelikte cinsel ilişki bir sorun teşkil etmez. Bununla birlikte hormonal dalgalanmalar, göğüslerde hassasiyet, mide bulantısı ve yorgunluk gibi hamilelik belirtileri nedeniyle, özellikle ilk dönemlerde cinsel arzunuzun azaldığını fark edebilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz büyüdükçe; sırt ağrıları artar, kilo alırsınız ve diğer hamilelik belirtileri ile mücadele edersiniz. Bunlar da cinsel isteğinizin azalmasına neden olabilir.

Hamilelikte cinsel ilişki güvenli mi?

Cinsellik Bebeğe Zarar Verir Mi?

Bu, belki de hamile kadınların en çok sorduğu sorudur. Neyse ki endişelenecek bir şey yok; çünkü bebeğiniz anne rahminde tamamen koruma altındadır. Bebeğin etrafı amniyotik sıvı ve kese ile çevrilidir. Dolayısıyla erkeğin cinsel organı bu kadar nüfuz edemez ve karnınızda büyüyen bebeğe dokunamaz.

Cinsel İlişki Erken Doğuma Ya Da Düşüğe Neden Olur Mu?

Hamileliğiniz normal ilerliyorsa ve az riskli hamile grubundaysanız, hamilelikte cinsel ilişki düşük ya da erken doğum gibi sonuçlara neden olmaz. Bazı doktorlar, özellikle hamileliğin son birkaç haftasında cinsellikten kaçınılmasını öneriyor. Bu konuda en doğru bilgiyi kendi doktorunuz verecektir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version