Ana SayfaHamilelikHamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

-

Şüphelenilmesi gereken konunun adet gecikmesinin olduğunu birçok kişi biliyor. Fakat bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Herkeste farklıdır. Gebe kalındığı zaman o kişinin vücudundaki iş yükü artacağı için daha dikkatli olunmasında fayda olduğu düşünülüyor. Göğüsleriniz bir yere değdiğinde ve benzeri durumlarda çok hassas ise göğüs uçlarınızda farklılıklar görüyorsanız buda bir işaret olabilir.  Bu yüzden korkmamak gereklidir. Aynı zamanda gebelik döneminde hormonlar sayesinde göğüste büyüme yaşanır. Bu gibi durumları fark etmeniz kolaydır. En çok da bilinen konu mide bulantısıdır. Midesi bulanan her 4 bayandan 2’si hamile miyim acaba diye düşünüyor. Eğer bir rahatsızlığın yok ise ve sürekli mideniz bulanıyorsa şüphelenmelisiniz. Hormonlar değiştiği için midede bulantı meydana gelir.

Gebe olan bayanlar gebe olmadan önce çok sevdiği bir şeyden bile midesi bulanabilir. Bu durum çok normaldir. Gebe olan bayanlar çok fazla yemek yemek isterler ve buna engel olmak bir hayli zordur. Gebe olan bayanların en büyük sorunu da budur. Kilo almaktan korkarlar. Fakat ne az ne de çok yemek gereklidir. Rahimde kanama meydana geliyor ise hamilelik testi yapmalısınız. Ancak bu durum başka sebepten de olabilir ama hamilelik belirtileri arasında bulunur. Bunların yanında şüphelenmeniz gerekenler;

  • Adet döneminizde olduğu gibi hassas ve kırılgan olmak,
  • Başınızın sıklıkla dönmesi,
  • Kendinizi sıklıkla hazımsız hissetmek,
  • Sürekli tuvalete çıkmak,
  • Canınızın sıklıkla olur olmadık şeyler çekmesi.
  • Ağızda metal bir tat olması.
  • Belde ve sırtta sıklıkla ağrı hissetmek.

Hamilelikte Kanama Yaşanması Riskli Mi?

Bayanların en korktuğu şeyden biri rahimde kanama yaşanmasıdır. Rahimde kanama yaşanması her süreçte olabilir. Bazen çok az olur bazen çok fazla. İlk üç ay kanama meydana gelir ile düşük tehlikesinin göstergesidir. Son aylarda kanama meydana geliyor ise plasenta previa, dekolman veya bebeğin doğacağının habercisidir. Fakat siz bunlardan hangisi olduğunu anlayamazsınız. Doktor kontrolü altında tedavi edilmekte fayda vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz