Home Hamilelik Hamileliğin Temel Kuralları

Hamileliğin Temel Kuralları

0
Hamilelik

Hamileler İçin Önemli Tavsiyeler

Kadın sağlığı tüm bakış açılarının ortak neticesi olarak kendine ayrı bir özen göstermesi gereken bir sağlık konusudur. Kendini iyi hissetmeyen gebelerinin çocuklarını sağlıklı bir şekilde Dünya’ya getirmeleri bir mucize olarak tanımlanmaktadır. Gerek psikolojik gerekse kendine has genetik sorunlar direk olarak bebeklere yansıyacaktır.

İstenilmeyen bir ortamda fazla süreli kalmak bile büyük sıkıntılar doğmasında etkin rol oynayacak ve her seferinde karşılaşılmak zorunda bulunan kişilerin yanlış düşünceleri bile hamilelik döneminde yanlış anlaşılabilir. En önemli derece tutulması gerekenlerin başında gebelikte beslenme ve motivasyon uyumudur. Diğer konulardan önce ele alınan bu durum gayet güzel bir şekilde sağlanırsa, yanında birçok konu silinip gidecektir. Gerginlikten taviz vermeyen, suratı hep asık insanlar, mutsuzlukları aktarırlar. Bebekler gözlerini açar açmaz üzgün bir ruh haliyle kendilerini bulurlar.

Hamileyken sigara içmek, göbek bağından anında bebeğin en ihtiyaç duyduğu gereksinimleri yerine nikotin alması manasına gelmektedir. Bu durumda bebek bedenen ve zihnen gelişimi yerine direk olarak zehir teneffüs edecektir. Normal şartlarda oksijen seviyesinin bile hayati önem taşıdığı dönemde, böyle bir zarar vermek problem yaratmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Hamile kalmadan önceki hayatınızdaki gibi davranmak sadece problem yaratacaktır. İstediğiniz zaman dışarıya çıkamamak ve bunu sorun haline getirmek rahatsız edici olacaktır. Beklentilerinizin zamanında yeri gelmemesine her zamankinden daha fazla anlayış göstermeniz gerekirken, ekstra baskı kurmak istemeniz yanlış sonuçlara sürükleyecektir.

En temel bilgi olarak kendiniz nasılsınız, bebeğini en az sizden 5 kat daha fazla o durumdadır. Bunu bilerek davranılması sorunları ortadan kaldırmaya yetecektir. Sağlıklı bebekler Dünya’ya getirmek için yapılması gerekenler her dakika dikkatli olmaktan geçmektedir.

Gebeler Ekstra Olarak Neye Dikkat Etmelidirler?

Gebeler her geçen gün kendilerini geliştirmeye adamalıdır. Bebekler için en önemli davranış biçimi bilinçli olarak hareket edilmesidir. Kendinize göstermiş olduğunuz özen doğal olarak bebeğe yansıyacak, oradan tüm hayatı boyunca beraberinde gidecektir.

Kötü alışkanlıklar varsa tamamen yaşantıdan çıkarılmalıdır. Alkol ve uyuşturucu gibi yetişkin bünyeleri etkileyen yanlışlardan uzak durulması şarttır. Direk olarak bebekle birlikte hayatına karışacağından emin olabilirsiniz. Kendi bildiğiniz yöntemleri uygulamadan önce araştırmanız gerekir. Sonuçlarının riskli olduğunu düşündüğünüz tüm eylemlerden uzak durun. Kendinizi aşırı yormak gereksiz ve hasar verici bir harekettir. Bilinenin aksine kullanılan tüm yöntemler doktor tavsiyesi ve onayında hareket etmek zorundadır. Bunun dışında hareket etmek sadece yanlış seçenekler doğurmaya yönlendirecektir. Belirli kurallara sonuna kadar uyulmalı ve bir o kadar da hızlı uyum sağlanması gerekir.

Dünyanın en hassas bağışıklık sistemi bebeklerde bulunur. Bununla beraber anne babaları dışında onları yönlendirecek bir çıkış yolu olmaması tüm sorumluluğu ebeveynler bırakır. Kadın sağlığının en az iyi seviye de tutulması tüm sağlık koşullarının yerinde olduğunun kanıtıdır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version