Ana SayfaHamilelikHamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

-

Bebeğinizin olma şansını düşüren başlıca faktörler vardır: doğum kontrolü ve emzirme, doğum kontrol haplarını kullanma, sigara içme gibi nedenler bunların başlıcalarıdır. Bununla birlikte, çoğu zaman bu nedenlerin yokluğu hamile kalacağınızı garanti etmez.
Necibe.com bu faktörlerin dışında hamile kalmanıza engel olacak gizli nedenleri ortaya çıkarmaya karar verdi ve sizin için bir liste hazırladı.

Çok fazla trans yağ tüketiyorsunuz

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Çok fazla trans yağ tüketiyorsunuz ki bu trans yağlar, pişmiş ürünlerde, pizzalarda, cipslerde, kızarmış gıdalarda ve bunlar gibi bir çok atıştırtırmalıklarda bulunur. Bu yağlar doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir, yani ovulasyon oluşmaz. Bu gıdaları tüketmek yerine, sağlıklı karbonhidratlar tüketmek hem hamileliğiniz için hemde sağlığınız için oldukça yararlı olacaktır. Bu trans yağlı karbonhidratları arzularken, muz, tahıl, çavdar, badem veya çilekli yoğurt gibi atıştırmalıkları yemek sizin için daha faydalı olacaktır.

Çok fazla egzersiz yapmak

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Egzersiz yapmak doğurganlığınızı belirli bir dereceye kadar artırabilir, ancak doğru miktarda egzersiz yapmak önemlidir. Çok fazla egzersiz yapmak enerji dengesini etkileyebilir ve üreme döngüsünü olumsuz etkileyebilir. Araştırmalar, uzun ve yoğun günlük egzersizin hamile kalma yeteneğinizi etkileyebileceğini göstermiştir. İyi olmak ve fit olmak, sağlığınızı korumanın anahtarıdır.

Vücut kitle indeksiniz düşük

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Over disfonksiyonu, infertilite ve preterm’in normal vücut kütlesinden daha düşük olması  doğum riskini arttırır. Yeme bozuklukları düşük BMI ile ilişkili olabilir ve bazen menstruasyon ve doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Beslenmenizi takip edemediğinizi hissederseniz, kalorilerinizi ve kilosunuzu veya diğer sağlıkla ilgili semptomlarınızı izleyecek uzmanlaşmış uygulamalar kullanabilirsiniz.

Stresli eşler

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Çalışmalar, bir erkeğin doğurganlığının, iş, aile ve sosyal yaşam da dahil olmak üzere yaşam stres faktörlerinden önemli ölçüde etkilendiğini göstermektedir. Bu sorunlarla başa çıkamadığı için olumsuz etkisi de büyüktür.

Yanlış kayganlaştırıcı kullanımı

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Hamilelik şansınızı artırmak için dikkatli bir şekilde sizin için doğru kayganlaştırıcı türünü seçmelisiniz. İyi haber ise: erkek doğurganlığını arttırmak için yararlı olabilecek kayganlaştırıcılar var. Bazıları uygun pH seviyesine (7.2-8.0) sahiptir. Diğerleri vücudun kendi doğal akışkanlarını taklit eden magnezyum iyonları ve kalsiyum içerir. Bebek yağının da kullanılabilirliği kanıtlanmıştır.

Doğurganlık gününün doğru hesaplanmaması

Hamileliğe Engel Olan 6 Gizli Neden

Bazen, özellikle döneminiz düzensizse, doğru tahminler yapmak zordur. Bununla birlikte, teknoloji size yardımcı olabilir. Döngü tahminlerini doğru şekilde yapan Flo Süre İzleyici (iOS ve Android için ücretsiz) gibi uygulamalar vardır. Ayrıca, hamile kalınca, hamilelik moduna geçiş yaparak ve bebek geliştirme bilgisinden ve kişiselleştirilmiş sağlık bilgilerinden yararlanarak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz