Ana SayfaModaHamile Kalmanızı Kolaylaştıracak Seks Pozisyonları

Hamile Kalmanızı Kolaylaştıracak Seks Pozisyonları

-

Çocuk sahibi olmak öyle kolay değildir, hatta zordur. Bazı evli çiftler istedikleri halde çocuk sahibi olamazlar. Bunun başlıca nedenlerinden biri de cinsel ilişki sırasındaki pozisyonları olabilir. Bir uzmana danıştığınızda bile size bazı pozisyonları ve ilişki sonrasında yapmanız gerekenleri aktaracaktır.

Bazı araştırmalara göre de belirli bazı pozisyonların hamile kalma oranını önemli ölçüde arttırdığı kanıtlanmıştır.

Hamile kalmayı kolaylaştıran bazı pozisyonlar

Misyoner model
Kadının altta olduğu bu pozisyonda spermlerin rahime gitmesi daha da kolay oluyor. Hamilelik oranını daha da arttırmak istiyorsanız pozisyonunuzu bozmadan birleşme gerçekleştikten sonra kadının altına yastık ya da benzeri şeylerle yükseltmeniz gerekmektedir. Bu şekilde en az 15-20 dakika ayağa kalmamak en az pozisyon kadar önemli. Ne kadar süre bu şekilde kalırsanız o kadar şansınız artacak demektir.

Aşk üçgeni

Bir önceki anlattığımız pozisyona benzerliği ile bilinir. Fakat aralarında ufak bir fark vardır. Kadının sırt üstü yattığı bir pozisyondur ve erkek dizlerinin üzerinde durur. Kadının kalçasını yukarı kaldırarak cinsel ilişkiye girilir. Bu pozisyon biraz zordur. Bu nedenle boşalmaya yakın bu pozisyona geçmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Nirvana Modeli

Kadının sırt üzeri yattığı pozisyondur. Erkeğin kadının üzerine uzanmasıyla eşinin bacaklarını açar. Bu şekilde yapılan cinsel ilişki de hamile kalma oranını arttıracaktır. Pozisyonun mantığını bozmadan biraz kendinize göre uyarlayabilir ve daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kaşık modeli

Hamile kalmak için etkili yöntemlerden bir diğeri kaşık olarak da adlandırılan pozisyondur. Bu pozisyon sayesinde spermlerin rahme girmesi daha kolay olduğu için hamile kalma riskiniz artmaktadır. Cinsel ilişki tamamlandıktan sonra hamilelik oranınızı arttırmak için tekrar belinizin altına yastık ve benzeri şeylerle yükseltmeniz gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz