Ana SayfaModaHaftada Kaç Defa Seks Yapmalı?

Haftada Kaç Defa Seks Yapmalı?

-

Yetişkin çiftlerin ve aynı zamanda seks hayatına adım atmış olan kadınların ve erkeklerin sağlıklı bir seks hayatına müdahil olmaları adına haftalık ne kadar ve kaç kez seks yapmaları ile alakalı olarak bilgilendirilmeleri gerekir. Bu durumun aslında genel geçer olmadığını ve her bireyin sağlık kontrolü gibi bu konuda kişisel destek almasının gerekli olduğunu hatırlatır; istatistiklere göre en fazla çıkan sonuçları sizlere aktardığımızı belirtiriz. Yalnızca sağlıksal olarak değil bir de konuyu partnerlerin beklentileri ve ilişkilerin mutluluğu ile uyum düzeyi bazında da ele almak gerekir. Bu bazda ise; çiftlerin hem kendilerini hem de eşlerini yeterince tatmin edebilmeleri ve cinsel bazda araya herhangi bir soğukluğun girmemesi, her iki taraf adına da cinsel aldatmaların söz konusu olmaması için bu konunun yakından irdelenmesi gerekir.

Minimum Seks Yapma Süresi Ne Kadar?

Eşlerin cinsel birliktelerinde birbirlerine uyum sağlamaları, cinsel fonksiyonlarını çalıştırmaları ve aynı zamanda psikolojik olarak cinselliğe dair tüm beklentilerini sağlayabilmeleri açısından seks zamanlarında bir düzenleme yapılması gerekliliktir. Yani anlatmak istediğimiz mutlaka her gün seks yapılması değildir. Çiftlerin zaman aralıkları bir aya kadar uzamayan ancak her defasında aynı rutini bozmayacakları şekilde seks yapmaları gerekir. Uzmanlar bu tarzda yaşanacak birliktelikler için en az üç hafta ara verilmesini uygun görmüşlerdir. Eğer cinsel birliktelikler sizi rahatsız ediyor ve psikolojik açıdan beklentilerinizi karşılamıyor ise o halde yapmanız gereken minimum da olsa üç hafta aralıkları ile kendinize ve partnerinize bir seks haritası oluşturmaktır.

Maksimum Seks Aralığı Ne Kadardır?

Seks konusu aslında azı yarar çoğu zarar bir konuyu kapsamaktadır. Yani; eğer partneriniz ile yılda bir kez yada üç kez seks yapıyor iseniz; cinsel hormonlarınızın azalması söz konusu olur. Bu durum sizi çok daha fazla cinsel yaşamdan uzaklaştırır ve partneriniz ile aranızda olan cinsel hayatın sonlanması kaçınılmaz olur.

En Fazla Seks Süresi?

Partneriniz ile gün içerisinde üçten fazla seks yapıyor iseniz; seks hayatınızın fazlaca canlı olduğu ve hormonlarınızın tam anlamı ile çalıştığını söyleyebiliriz. Ancak bu durumu haftada iki ile üç kez olacak şekilde ayarlamanız ve sürekli bu ayar içerisinde devam ettirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz