Ana SayfaModaGüzel Göğüsler İçin 7 Etkili Yoga Pozisyonu

Güzel Göğüsler İçin 7 Etkili Yoga Pozisyonu

Yoga İle Güzellik...

-

Güzel göğüslere sahip olmak ve vücudunu değiştirmek için istekli olan herkes bu yoga pozisyonlarını yapabilir. Göğüsleri şekillendirmek ve akciğerlerin hacmini geliştirmek açısından en etkili yoga pozisyonları nedir?. Bu hareketler sizi daha sağlıklı ve daha güçlü bir insana dönüştürecek.

1- Savaşçı pozisyonu
Savaşçı pozu virabhadrasana olarak da bilinir. Vücudunuzu daha sağlıklı ve daha güçlü hale getirecek ve vücudunuzu daha esnek ve aktif hale getirmenize yardımcı olacaktır. Savaşçı pozu, göğüs kaslarınızı uzatmak ve dirençli hale getirmek içindir.

Yoga 1

Her iki ayağınız üzerinde durarak egzersize başlayın, “böylece aynı şekilde geniş ve paralel bir pozisyon olacak”. Ayağınızı 90 derecelik açı yaparak sol tarafa çevirerek hareket edin. Sağ ayağın içeriye doğru gitmesi gerekecek ve sol dizinizi bükün. Sağ bacağınızla ilgili olarak, aynı düz bir pozisyonda kalmalıdır. Daha sonra kollarınızı kaldırın ve omuzlarınızla aynı çizgiye getirin. Başınızı sol tarafa sürün, böylece gözünüzü bileğinize yerleştirebilirsiniz. Vücudunuzu başlangıç ​​pozisyonuna getirin ve egzersizin 7-10 tekrarını yapın. Ardından kenarları değiştirin ve aynı hareketleri sağ tarafla da yapın.

2- Üçgen Pozisyon
Üçgenin pozu trikonasana olarak da bilinir. Göğüs kafesinizi güçlendirmek, kan akışınızın iyileşmesi ve omurganızın gerilmesi için harika bir pozisyondur.

yoga 2

Her iki ayağınız üzerinde durarak egzersizi başlatın. Sol ayağınızı çevirin, aynı şekilde 90 derecelik bir açı oluşturun. Aynısını sağ ayaklarla yapın, ancak aynı 15 derecelik bir açı oluşturması gerekir. Kollarınızı yukarı doğru sürmek ve aynı düz pozisyona getirebilmek için sol el bileğinize sol ayağınıza dokunmanız gerekir. Egzersizi gerçekleştirmeyi öğrendiğinizde, açık elinizi yere getirebileceksiniz. Bu pozisyonda omurga ve dizleriniz düz pozisyonda olmalıdır. Yüzünüzü yukarı doğru konumlandırın ve görünümünüzü parmaklarınıza odaklayın. Daha sonra, vücudunuzu başlangıç ​​konumuna getirin, kenarları değiştirin ve aynı hareketleri de karşı tarafla tekrarlayın.

3- Kobra Pozisyonu
Kobra pozu da bhujangasana olarak bilinir. Akciğer hacmini azaltmak, vücudunuzun duruşunu iyileştirmek, karın kaslarınızın gücü ve torasik kaslarınızın gerilmesi için iyidir.

yoga 3

Vücudunuzu zemine yerleştirerek egzersize başlayın. Derin nefes al ve vücudunu yavaşça kaldır. Bunu yaparken vücudun alt kısmını zeminde tut. Kollarınız ve bacaklarınızla bir denge kurun. Sonra kafanı kaldır. Gerektiği kadar tekrar tekrar yapın ve tekrarlar yaptığınız gibi, son pozisyonda mümkün olduğunca uzun süre kalmaya çalışın.

4- Yay Pozisyonu
Yay pozu da dhanurasana olarak bilinir. Sırt ağrıları ile mücadele edenler için çok etkilidir ve omurganın gerilmesi ve göğüslerin şekillendirilmesinde yardımcı olacaktır.

yoga 4

Midenizin üzerine uzanarak egzersizi başlatın. Dizlerinizi bükün ve arkanızdan başınızın seviyesine kadar kaldırın. Ayak bileklerini ellerinle tutmaya çalış. Daha sonra tekrar nefes verin ve kollarınızı ve bacaklarınızı olabildiğince yüksek tutun. Göğüsleriniz ve kalçalarınızla ilgili olarak, aynı yerden zeminden kalkma ihtiyacı. Bu pozisyonda midenizde dengeleyebilmeniz gerekir. 30 saniye boyunca bu konumda kalın ve sonra vücudunuzu başlangıç ​​pozisyonuna getirin.

5- Tekerlek Pozisyonu
Tekerlek pozu da çakralar olarak bilinir. Boyun, omurga ve toraks için çok faydalıdır ve baş ağrınızı tedavi etme ve yorgunluğu kaldırma işleminde size yardımcı olacaktır.

yoga 5

Sırtınızı bırakarak egzersize başlayın, böylece ayaklarınızın omuzlarınızın uzaklığından biraz daha geniş olmasını sağlayın. Ayaklarınızı kalçalarınıza getirerek bir hareket yapın. Kollarınızı başınızın arkasına sürmeniz gerekecektir, böylece her iki kolun elleri parmaklarını sırtınıza ve aşağıya doğru gösterecektir. Göğüslerinizi ve kalçalarınızı olabildiğince yükseğe kaldırın. Bu pozisyonda kollarınızı olabildiğince uzatmaya çalışın. 30 saniye boyunca bu pozisyonda kalmaya çalışın.

6- Başüstü Pozisyonu
Başüstü pozisyonu sirsasana olarak bilinir. Toraks ve omurganızın kasları ve bağları için çok faydalıdır ve kan akışını ve solunumu iyileştirir. Bu pozun, önceki yoga deneyimi olan kişiler tarafından yapılması önerilir.

yoga 6

Her iki ayağınız üzerinde egzersiz yaparak başlayın. Kollarınızı yere koyun. Parmaklarınızın bir kase oluşturması gerekecek, bu yüzden onları bir araya getirin. Daha sonra, başınızın üst kısmını egzersiz minderinin üzerine yerleştirin, dizlerini ve ayaklarını yerden kaldırın. Sonra bacaklarınızı yukarı doğru uzatın ve yoga yeteneğinize bağlı olarak 30 saniye ile 2 dakika arasında bu pozisyonda kalmaya çalışın.

7- Deve Pozisyonu

The deve pozu ustrasana olarak da bilinir. Sırt ağrısı ile karşı karşıya olanlar için çok yararlıdır, çünkü akciğerlerin hacmini artırır ve toraks kuvvetlendirir.

yoga 7

Ayak üzerinde durarak ve ayaklarınızı bir araya getirerek egzersiz başlatın. Ellerinizi topuklarınıza koymak için vücudunuzu yavaşça geriye doğru bükün. Ardından arkanıza bir kemer yapın ve kaburgalarınızı olabildiğince uzatın. Bu pozisyonda başınız yere çekilmelidir. Vücudunuzu 30 saniye bu pozisyonda tutmaya çalışın ve ardından vücudunuzu başlangıç pozisyonuna getirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz