Ana SayfaModaGünlük Hayatta Doğru Bilinen Bu Yanlışları Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

Günlük Hayatta Doğru Bilinen Bu Yanlışları Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

-

Günlük hayatta hepimizin karşısına sıklıkla çıkan ve gerçek olduğunu sandığımız bu bilgilerin doğrularını öğrenince çok şaşıracaksınız…

Vitamin Takviyesi Kullanan İnsanlar Daha Sağlıklı Olur!

Gıda yoluyla aşırı dozda vitamin alımı, insan vücuduna herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak kontrolsüz kullanılan vitamin tabletleri ve takviyeleri, etkisiz olmakla birlikte ciddi sorunlara yol açabilir.

Grip Aşısı Yaptırmak Gribe Neden Olur!

Tüm aşılar vücudumuzda ateş yükselmesi gibi tepkilere yol açabilir. Bu nedenle grip aşısı sonucunda da bu etkiler ortaya çıkabilir. Grip aşısının içinde ölü grip virüsü bulunmaktadır. Ölü olan bir virüs ise insan vücudunda etki gösteremez.

Soğuk Havalar Hastalığa Yol Açar!

Birçok insan şeker tüketen çocukların durdurulamaz derecede enerjiye sahip olacaklarına inanır. Ancak doğrudan şeker tüketimi yalnızca kısa süreliğine enerji sağlar. Daha sonrasında ise ağırlık, halsizlik ve hantallık gibi sonuçlara neden olur.

Yakından Televizyon İzlemek ve Loş Işıkta Kitap Okumak Gözleri Bozar!

Bilinenin aksine yakından ekrana bakmak ve loş ışıkta kitap okumak görme bozukluklarına neden olmaz. Yapılan çalışmalar, bu eylemlerin yalnızca gözleri yorduğunu gösterir. Fakat gözlerin bozulması ile alakalı hiçbir bulgu yoktur.

Mide, Yutulan Sakızları Sindiremez!

Midenin, yutulan sakızları sindiremediği büyük bir yanılgıdır. Hayli yapışkan bir madde olmasına rağmen sakızlar, diğer tüm besin maddeleri gibi mide tarafından sindirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz