Ana SayfaKişisel BakımGüneş Yanıklarına Ne İyi Gelir?

Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir?

-

Yaz mevsiminin en çekilmez yanı, güneş yanıklarıdır; sıcak havalarda insanı, üzerini örtmeye zorlar. Aslında yılın herhangi bir zamanı gerçekleşebilir, çünkü güneşin zararlı ışınlarına her an maruz kalıyoruz. Yapabileceğiniz en iyi şey, güneş yanıklarını önlemek için önceden önlem almaktır; ancak kendinizi korumaya çalışsanız da yine de yanık sorunu yaşayabilirsiniz. Soyulmaları önlemek, kızarıklık ve yanıklardan kurtulmak için, güneş yanıklarına yönelik, evde uygulayabileceğiniz 6 öneriyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Patates

Güneş yanığına ne iyi gelir?

Kendinizi kızarmış, güneş yanıklarından muzdarip bir durumda bulduysanız; birkaç patates haşlayın. Patates, yüzyıllar boyunca ağrı kesici olarak tanındı. Özellikle küçük cilt tahrişleri ve yanıklarda etkili olan patates, iltihabın da azalmasına yardımcı olur. Bazıları patatesi haşlamanın faydalı olabileceğini söylerken, bazıları da dilimlemenin yeterli olduğunu söylüyor. Güneş yanıklarına doğal çözüm için siz her ikisini de deneyebilirsiniz…

Soğuk Süt Kompresi

Güneş yanıklarına süt

Güneş yanığı tedavisi ve yanıklara bağlı ağrı ve acıyı hafifletmek için evde uygulayabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri, temiz bir havluyu, soğuk süte batırıp, acıyan, yanık bölgelere kompres yapmaktır.

Soğuk Su İçin

Güneş yanığı gibi, cildi tahriş eden bir şey olduğunda; cilt kurur ve vücudunuz da dehidrate olur. Cilt hasar gördüğünde, onu iyileştirmenin en iyi yolu, vücudu H2o, yani su ile doldurmaktır.

Nane ve Çay

Güneş yanığına evde çözüm

Her ikisi de iyi birer serinleticidir; güneş yanığına doğal çözüm sunarlar. Çay olarak yeşil çayı tercih edebilirsiniz. Yeşil çay, hasarlı cildin iyileşmesine ve ağrının giderilmesine yardımcı olur.

Yulaf Ezmesi

Güneş yanığı için yulaf ezmesi

Küveti suyla doldurun ve banyo suyunuza yulaf ezmesi ekleyin. Yulaf ezmesinin içeriği, cildinizin iyileşmesine ve ferahlamasına yardımcı olacak. Ayrıca cildin nemli kalmasını sağlayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz