Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Cilt Bakımı Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

-

Deniz, kum ve güneş derken sıcak bir günü daha geride bıraktıktan sonra başınıza gelebilecek sorunlara karşı önlem almamanız, hem sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmanız hem de görünüm açısından cildinizde farklı sorunları ortaya çıkarmanız olasıdır.

Güneş sonrası cilt bakımı, yaz aylarında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. İşte sizlere, güneş sonrası cilt bakımı hakkında önemli bilgiler.

Duş almayı ihmal etmeyin

Gün boyunca kumsalda denizin tadını çıkarabilirsiniz fakat gün bitiminde, mutlaka duş almalısınız. Duş almaktaki temel amaç, vücudunuza sürdüğünüz kremlerden kurtulmak, vücudunuzu serinletmek ve denize giriyorsanız tuzdan, havuza giriyorsanız klordan kurtulmaktır.

Güneş sonrası alacağınız duşta, sıcak su kullanmaya özen gösterin. Eğer cildinizde güneş yanıkları oluşmuş ise, sıcak su kullanmamanızı öneriyoruz. Güneş sonrası alacağınız duşta kullanacağınız sıcak su, ciltteki gözeneklerin çok daha hızlı ve iyi bir şekilde temizlenmesini, ayrıca, cildinizin daha yüksek seviyelerde hava almasını sağlayacaktır.

Nemlendiriciler

Sıcak ve güneşli bir günün ardından, cildinize bol bol nemlendirici sürmeli ve cildinizin nemli kalmasını sağlamalısınız. Gün boyunca kumsalda yatarak bronzlaşmanız, nem kaybına sebep olacaktır. Giden nem kaybını geri getirmek için güneş keyfinizden sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Güneşte geçirilen uzun bir günün ardından değil, cildinizi her gün nemlendirmek önemlidir. Her zaman bol miktarda su içtiğinizden ve günlük vücut losyonlarınızı kullandığınızdan emin olun. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önlemek için cildi nemlendirmek önemlidir.

Güneşlenmeye ara verin

Tatilin keyfini çıkarmak için acele ediyor olabilirsiniz fakat, birinci gün sahilde güneşlendikten sonra ikinci gün aynı şekilde güneşlenmeye çalışmayın. Güneşlenme süresince cildiniz ışınlardan dolayı zarar görmekte ve cildinizin kendini toparlama süreci 24 saati bulmaktadır. Bu nedenle, 24 saat geçtikten sonra tekrardan güneşlenebilirsiniz. 24 saatlik süreç içerisinde cilt sağlığınızı ön planda tutarak, bakımlarınızı yapabilir ve bir sonraki güne daha sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Bol bol su için

Tatil güzel, kumsal güzel ve denizin de güzelliğinden yararlanıyorsunuz fakat unuttuğunuz bir şey var, o da; su içmek. Güneşlenme sürecinde nem kaybını önlemek açısından mutlaka su için. Cildinizin genç ve sağlıklı görünmesi için sadece güneşlendikten sonra değil, hayatınızın her noktasında su içmeyi asla ihmal etmeyin.

Güneşte geçirdiğin bir günün ardından, cildin normal nemini kaybettiğinden, geri getirmenize yardımcı olmak önemlidir. Güneş batarken, bol su için ve evdeyken su almaya devam edin. Tuzlu suya ya da klora zaman harcadıysanız, derinizi rehidre etmek için önemli bir adım olan su içme alışkanlığınızı unutmayın.

Cildinize her gün nemlendirerek ve bol miktarda su içerek bakım yapın. Yaz aylarında güneşe maruz kalmayı en aza indirgemek zor olsa da önlem almak, güneş kremi kullanmak ve cildinizi sağlıklı tutmak sağlığınız açısından önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size...