Home Cilt Bakımı Güneş Kararması için Maske Önerisi

Güneş Kararması için Maske Önerisi

0
Güneş Kararması için Maske Önerisi

Güneşin zararlı etkilerinden birisi de cildimiz de bıraktığı kararma şeklinde lekelerdir. Çözümü olsa da bu lekelerin oluştuğunu gördüğümüzde canımız fazlasıyla sıkılır ve geçmeyeceğinden endişe duyarız. Güneş en fazla cildimize ve kol bölgemize zarar vermektedir ve bu lekelerin en büyük ilacı limondur. Kararma oluşan bölgelerinize bir limonu ikiye bölüp dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Limon suyunu cildinizin iyice emmesine özen göstererek, hafta da 3 defa bu mucize kürü uyguladığınızda, güneş lekelerinizde ciddi bir azalma olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca yarım çay bardağı elam sirkesi ve 2 küçük soğan ile evde kolayca hazırlayacağınız maskeyle de güneş kararması sonucu oluşan sıkıntılarınızı giderebilirsiniz.

Fayda sağlayacak bir diğer yöntem de kırmızı şarap maskesidir. 1 fincan kırmızı şarap, 1 tane şeftali, 2 yemek kaşığı toz şeker, 1 tane elma ile hazırlayacağınız kürü 10 gün boyunca güneşte bekletip sonrasında her gün cildinize uygulayarak hem kararma şikâyetlerinizden kurtulabilir hem de parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version